Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Zszokowała nas informacja o śmierci naszego przyjaciela, Krzysia Grabowskiego. Poznaliśmy go kilka lat temu w Krakowie, jako przewodniczącego filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.

Krzysiu był naukowcem. Ukończył studia dzienne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie napisał pracę magisterską na temat polskiej narkopolityki. W 2013 r w Katedrze Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego otworzył przewód doktorski na temat kryminalizacji przestępstw narkotykowych w Polsce. Był autorem publikacji naukowych do „Czasopisma Prawa Karnego i Nauk Penalnych”, „Rodziny i prawa” oraz publicystycznych do „Monar na bajzlu” i „Magazynu MNB”. Ściśle współpracował ze Stowarzyszeniem MONAR.

Pracował również w sądzie karnym i rodzinnym. Od 2012, w ramach programu „Narkotyki na gorącym uczynku”, prowadził doradztwo prawne. Dzięki jego wsparciu udało nam się porozmawiać na temat polskiej narkopolityki z kierownikiem Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Krzysztofem Krajewskim.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Przede wszystkim jednak, Krzysiu był dobrym człowiekiem. Wspierał nas i pomagał na wielu etapach działalności naszego portalu, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Jako specjalista od prawa narkotykowego mogliśmy zawsze liczyć na jego pomoc i radę. Zawsze był pod telefonem, chętny do pomocy. Sam zresztą wielokrotnie dzwonił, proponując poruszenie różnych ciekawych kwestii na łamach Cannabis News. Od nas zawsze z kolei słyszał: ”

Zawsze mocno wspierał racjonalizację polityki narkotykowej w Polsce. Jego ideą była edukacja i pomoc w razie potrzeby, a nie karanie za substancje psychoaktywne. Nie chciał, by użytkownicy substancji psychoaktywnych byli w oczach prawa przestępcami.

Śmierć Krzysia, to wielka strata dla wszystkich tych, dla których walka o normalność w polskim prawie narkotykowym ma znaczenie.

Składamy szczere kondolencje rodzinie, a w szczególności Żonie i Córce. Bardzo nam przykro.

Krzysiu, patrz tam jako!

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja