10 najbardziej ujaranych narodów wg. Światowego raportu o narkotykach

7
10 najbardziej ujaranych narodów według Światowego raportu o narkotykach
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Ciekawi was obywatele którego z krajów najchętniej sięgają po zioło? Oto wyniki Światowego Raportu o narkotykach, który co roku dostarcza najbardziej aktualnych informacji nt. wszystkiego, co dotyczy narkotyków, od rodzajów przez sposoby produkcji po przemyt.

Miejsce 10: Jamajka

jamajka

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Chyba nikogo nie zaskakuje powszechność marihuany w ojczyźnie Boba Marleya. Ze względu na swoją reputację jako kolebce Rastafarianizmu możnaby pomyśleć, że Jamajlka zajmie miejsce w czołówce zestawienia. Zioło na Jamajce jest jednak wciąż nielegalne a szacuje się, że 9,86% mieszkańców tej rajskiej wyspy pali zioło.

Miejsce 9: Australia

australia

Kangury i Boże Narodzenie na plaży to nie jedyne, co powinno kojarzyć nam się z Australią. Otóż jej mieszkańcy uwielbiają trawkę. Mimo, że marihuana jest prawnie zakazana, szacunkowe 10,3% mieszkańców pali, co tłumaczy dlaczego grillowanie jest tak popularne!

Miejsce 8: Hiszpania

hiszpania

W nazywanej “Holandią Południa” Hiszpanii ok. 10,6% mieszkańców pali trawę. Posiadanie marihuany na własny użytek jest legalne, poza prawem jest produkcja, sprzedaż oraz palenie w miejscach publicznych.

Miejsce 7: Kanada

kanada

Jak to się stało, że Kanada zajmuje tak wysokie meijsce w ranking miłośników zioła? Pewnie z powodu swojego postępowego stanowiska w sprawie marihuany medycznej. Raport szacuje, że pali aż 12,2% populacji Kanady.

Miejsce 6: Nigeria

nigeria

Nie jesteście jedyni, my też niewiele wiemy o Nigerii, poza tym, że leży w Afryce… Mimo, że marihuana jest nielegalna, jak czytamy w raporcie, spożywa ją 14,3% populacji.

Miejsce 5: Nowa Zelandia

nowa_zelandia

Nic dziwnego, że przemierzenie Nowej Zelandii zajęło Hobbitom tyle czasu… pewnie wszyscy byli najarani I potrzebowali zrobić sobie przerwę co jakiś czas. Od początku dziwnie pociągała nas fajka, którą palił Gandalf… ehh, przebiegły czarnoksiężnik! 14,6% Nowozelandczyków pali, podczas gdy konopie są wciąż nielegalne.

Podoba ci się? Polub nas

 

Miejsce 4: Włochy

wlochy

Kolebka pizzy i makaronów idzie łeb w łeb z Nową Zelandią – 14,6% mieszkańców pali zioło. Tamtejsze prawo jest jednak trochę inne – posiadanie konopi na własny użytek jest legalne, karze się tylko za produkcję i sprzedaż.

Miejsce 3: USA

usa

Stany mają dość skomplikowane prawo dotyczące konopi. Stany Kolorado,Waszyngton, Alaska i Oregon całkowicie zalegalizowały marihuanę rekreacyjną. Dodatkowo, prawo w kilku stanach jest dość liberalne jeśli chodzi o marihuanę medyczną czy kary nakładane na posiadaczy trawki. Do używania marihuany przyznaje się 14,8% Amerykanów.

Miejsce 2: Zambia

zambia

Jednym z najciekawszych info na temat Zambii, jakie znajdziecie na Internecie jest fakt, że kraj ten nie posiada dostępu do morza… wow, fascynujący, afrykański kraj. Od dziś wiecie jeszcze, że 17,7% mieszkańców pali zioło – mimo, że jest nielegalne.

Miejsce 1: Islandia

islandia

Zaskoczeni? Islandia zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu państw, w których najlepiej się żyje. Czy przyczyniło się do tego zioło? Pewnie tak, bo Islandczycy uwielbiają konopie. Aż 18,3% mieszkańców pali zioło, choć wciąż nielegalnie.

Jak myślicie, na którym miejscu znajdzie się Polska?

Źródło: The Single Seed Centre

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

7 KOMENTARZE

 1. Islandia zajmuje pierwsze miejsce bo ma bardzo mało mieszkańców, trochę taki niesprawiedliwy ten werdykt, gdyby podliczyć ludzi to 14% Amerykanów to x razy więcej niż te 18% Islandczyków

  • To, że w Holandii jest legalizacja nie znaczy, że palą najwięcej.
   Powiem Ci jedno…
   Polska i tak pali więcej od Holendrów 😉

   • W Holandii nigdy nie było legalizacji – uprawa, handel i spożywanie marihuany nie jest przestepstwem i nie jest karane. Pełna legalizacja występuje na razie tylko w Urugwaju i kilku stanach USA (ale nie w całym kraju). Pozdrawiam.

Comments are closed.