10 zaskakujących chorób leczonych marihuaną medyczną

1
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Marihuana medyczna ma wiele zastosowań, to już wiemy. Ale może nie słyszeliście, że pomocą na te znane choroby i schorzenia może być właśnie zioło. Wzmożone badania, testy i doświadczenia naukowe sprawiają, że krąg zastosowań konopi w medycynie stale się poszerza. Oto 10 chorób, które – czasem może ku waszemu zdziwieniu – leczy się marihuaną medyczną.

 1. Choroba Parkinsonachoroba_parkinsona

Przyczyna tej tajemniczej choroby nadal pozostaje nieznana. Ale naukowcy odkryli, że komórki otaczające obszary mózgu dotknięte zmianami chorobowymi są okryte kannabinoidami. Olejki CBD mogą znacznie hamować uciążliwe drżenie rąk a nalewki zmniejszają bóle mięśni.

 1. Zespół Dravet

Zespol_dravetTen ostry rodzaj padaczki ujawnia się już u niemowląt. Znany jest przypadek Charlotte Figi, pięciolatki, która cierpiąc na ok. 300 ataków padaczkowych w tygodniu rozpoczęła terapię marihuaną medyczną. Była jednym z pierwszych dzieci leczonych w ten sposób. Dziś dziewczynka w zasadzie nie doświadcza ataków, a zawdzięczamy jej Charlotte’s web – odmianę o niskiej zawartości THC a wysokiej CBD.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
 1. Zespół stresu pourazowego

stress_pourazowyTo zaburzenie dotyka coraz więcej ludzi młodego pokolenia. Marihuana pomaga się zrelaksować, umożliwiając cierpiącym zaśnięcie i spokojne przespanie nocy.

 1. Stany lękowe

stany lekoweMarihuana może być sposobem na zmniejszenie napięcia, natłoku myśli i nieprzyjemnych uczuć towarzyszących stanom lękowym. Kilka buchów indica i niepokoje odpływają w siną dal.

 1. Celiakia

celiakiaNietolerancja gluten to nieuleczalna przypadłość, ale okazuje się, że marihuana medyczna może łagodzić jej objawy. Jeśli cierpisz na celiakię i przypadkowo sięgnąłeś po coś z glutenem, spróbuj zapalić jointa – THC spowalnia skurcze mięśni przewodu pokarmowego, tym samym łagodząc ból.

 1. Depresja

depresjaTa wyniszczająca choroba może uderzyć każdego i bez zapowiedzi, niszcząc dotychczasowe życie chorego. Okazuje się, że konopie zmniejszają odczucia bezradności i smutku, co sprawia, że ataki depresji mają łagodniejszy przebieg.

 1. HIV i AIDS

hiv_aidsGdy władze poszczególnych amerykańskich stanów ustanawiają listę chorób, przy których wolno legalnie stosować terapią marihuaną medyczną, HIV i AIDS przeważnie otwierają listę. Poprawa apetytu, ograniczenie zawrotów głowy i poprawa snu to tylko niektóre pozytywne skutki pozwalające poprawić jakość życia chorych.

 1. Choroba Leśniewskiego-Crohna

choroba-crohnaChoroba zapalna jelita, która sprawia, że najprostsze, codzienne czynoości stają się nie do zniesienia. Z pomocą konopi wielu chorych odnajduje częściową ulgę lub nawet całkowite ustanie nieprzyjemnych objawów.

 1. Jaskra

jaskraW miarę rozwoju jaskry wzrasta ciśnienie w gałce ocznej prowadząc do trwałego uszkodzenia nerwu wzrokowego a w konsekwencji nawet utraty wzroku. Dowiedziono, że marihuana zmniejsza ciśnienie tym samym znacznie łagodząc uczucie dyskomfortu czy ból.

 1. Rak

rakTo już w zasadzie niepodważalny fakt: konopie zabijają komórki rakowe. Od dziesięcioleci naukowcy badają wpływ konopi na różne rodzaje nowotworów. Poza łagodzeniem nudności, które są rezultatem chemioterapii, są dowody na to, że konopie zmniejszają ilość komórek rakowych.

Czy któreś z zastosowań szczególnie was zaskoczyły? W świetle nowych, cały czas toczących się badań, konopie jawią się nam jako substancja z dużym potencjałem, może nawet ratującym życie.

Źródło: Dee Giznik, herb.co

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

 1. Mongolska cherbatka ,babciu…
  -na co wnusiu?
  -na co?na wszystko babciu , tak profilaktycznie…

Comments are closed.