5 kreskówek wspierających legalizację

0
kreskówki popierające legalizację
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Pamiętacie z dzieciństwa sobotnie poranki z kreskówkami? To były czasy. Kupa zabawy i do tego historie z morałem. Dziś też chętnie patrzymy na filmy animowane, ale te skierowane bardziej do dorosłego odbiorcy, jak np. Miasteczko South Park czy Simpsonowie. Te nierzadko poruszają ważne tematy polityczne czy społeczne. W tym kwestię legalizacji marihuany. Oto 5 przypadków seriali animowanych promujących legalizację zioła.

family guy a legalizacja

 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

 1. Family Guy

A dokładnie odcinek, w którym Brian i Stewie walczą o legalizację po tym, jak Briana aresztują za posiadanie. Efekt? Burmistrz Quahog legalizuje zioło i mieszkańcy chętnie korzystają z tego nowo zdobytego przywileju. W efekcie miasto staje się lepszy miejscem – wzrasta wydajność mieszkańców i spada przestępczość.

south park a legalizacja

 

  1. Miasteczko South Park

 Gdy Randy dowiaduje się, że miejscowe KFC jest teraz punktem sprzedaży marihuany medycznej robi wszystko, by zdobyć receptę. Postanawia nabawić się raka przygrzewając sobie krocze w mikrofalówce. W efekcie szczęśliwy i upalony Randy z jądrami wielkości piłek gimnastycznych namawia znajomych do pójścia w jego ślady, bo ogromne jądra okazują się też wabikiem na kobiety…

Podoba ci się? Polub nas


simpsonowie a legalizacja

 

  1. Simpsonowie

Czyli Homer Simpson z receptą na marihuanę medyczną, która ma pomóc na jego oczy. Pomaga też na wiele innych rzeczy – życie Homera staje się cudowne, a on sam chętnie robi nawet rzeczy, których wcześniej szczerze nie znosił. W obliczu zagrożenia zakazem sprzedaży marihuany medycznej Simpson angażuje się w akcję zwoływania jej zwolenników.

 bobby kontra wapniaki a legalizacja

 

  1. Bobby kontra wapniaki

Na naszych oczach Bobby tworzy listę plusów i minusów palenia zioła. Zgadnijcie, która kolumna jest pusta?

futurama a legalizacja

 

  1. Futurama (Przygody Fry’a w kosmosie)

Wybory. Powstaje partia walcząca o legalizację konopi. Być może jej zupełnie upalony przedstawiciel nie jest najlepszą wizytówką dla ruchu, ale za to jego rozmówczyni rzeczowo przedstawia kilka argumentów „za”.

Jak wam się podoba nasza lista? Kojarzycie jeszcze jakieś seriale, które spokojnie moglibyśmy dopisać?

Źródło: Kyle Muckian, thestonerscookbook.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja