Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Kalifornia legalizuje marihuanę rekreacyjną. Niemcy rekrutują specjalistów i biologów ds. marihuany w związku z legalizacją marihuany medycznej i uruchomieniem upraw. Mike Tyson uprawia zioło i odbiera słowa uznania lokalnych władz za tworzenie nowych miejsc pracy a Norwegia dekryminalizuje posiadanie marihuany.

Nie jest to prolog opowieści fantasy, tylko fakty, odzwierciedlające aktualne zmiany prawno-kulturowe na świecie.

Mimo to, w Polsce, wiele osób związanych z branżą konopną musi stawić czoło niebywałym przeciwnościom, utrudniającym prawidłowe i efektywne prowadzenie działalności. Skoro Bank WBK wypowiada umowę konta bankowego z powodu prowadzenia restauracji oferującej produkty z konopi siewnej, mamy do czynienia z istną patologią.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Podczas gdy Youtube jest pełen brutalnych teledysków, wulgarnych vlogów czy filmików epatujących przemocą i alkoholem, pożyteczny kanał „Wiem co ćpiem” zostaje zablokowany. Mało tego, podobne kanały, uświadamiające i edukujące widzów w kwestii narkotyków, na całym świecie, świetnie funkcjonują, poszerzając swoje zasięgi z roku na rok.

Nawet CannabisNews spotyka się z podobnymi utrudnieniami ze strony Facebook’a. Wszelkie artykuły, nawet te naukowe czy wywiady nie mają szans na płatną promocję. Facebook argumentuje to faktem, iż promujemy zażywanie narkotyków. NARKOTYKÓW!?

Z podobnym problemem zderzył się Przemysław Zawadzki, właściciel restauracji „Filip z Konopi” w Warszawie. Facebook również uniemożliwia mu przeprowadzać płatnych kampanii marketingowych na łamach portalu, tłumacząc, iż promuje on zażywanie narkotyków.

Sam poszkodowany o sytuacji:

„Ostatnio głośno było o tym jak WBK wypowiada umowy z klientami korzystającymi z kryptowalut. Na tytułowym obrazku wypowiedzenie z jeszcze bardziej absurdalnym i oczywiście nieprawdziwym uzasadnieniem.

Bez rozprawy, bez wyroku skazującego, oni wiedzą swoje. Zaraz MPWiK będzie nam wysyłać pisma z analizami laboratoryjnymi moczu.

I nie winiłbym tu jakoś specjalnie facebooka, google’a, WBK czy youtube. Oni się po prostu boją, a zapewne wielu z ich pracowników kręci sobie po robocie śmieszne papieroski i rozmyśla nad tym jak niemiłosiernie popieprzone jest polskie prawo”

Nic dodać, nic ująć.

Przeczytaj więcej o absurdach w naszym kraju tutaj.

Źródło: ”Facebook

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

4 KOMENTARZE

Comments are closed.