Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Za 66 mld dolarów Bayer przejął Monsanto, koncern specjalizujący się w biotechnologii. Producenci marihuany obawiają się monopolizacji rynku i produkcji marihuany GMO.

Przejęcie oznacza wzmocnienie pozycji monopolisty niemieckiej firmy Bayer oraz zwiększenie ilości modyfikowanej genetycznie żywności na rynku.

Według niektórych komentatorów połączenie firm może oznaczać również przejęcie przemysłu konopnego. Monsanto jest blisko związana ze Scotts Miracle-Gro, której szef, Jim Hagadorn, przeznaczył 500 mln dolarów na wykupienie firm związanych z produkcją marihuany. Firma przejęła już General Hydroponics, Botanicare oraz Gavita.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Z kolei Bayer ma wspólne interesy z GW Pharmaceuticals, firmą z Wielkiej Brytanii, która zajmuje się produkcją medycznej marihuany. Sprzedają m.in. Sativex, drogi spray z medycznej marihuany, który wykazuje słabsze działanie niż naturalnie rosnąca trawka.

Obie firmy, które połączyły się w jedną, zgodziły się dzielić tajemnicami handlowymi związanymi z produkcją genetycznie modyfikowanej marihuany.

Producenci naturalnej marihuany obawiają się, że potężny koncern zmonopolizuje rynek marihuany podobnie, jak stało się to z rynkiem leków czy rolniczym. – Korporacje zmniejszyły różnorodność i dostępność naturalnych nasion. Zmodyfikowały genetycznie rośliny, by rolnicy musieli co roku kupować nowe nasiona i używać specjalnych chemikaliów, które pozwolą na ich wzrost. To samo zrobią z genetycznie modyfikowaną marihuaną – twierdzi Michael Straumietis, założyciel Advanced Nutrients.

Źródło: naturalnews.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja