Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Pięć i pół roku więzienia oraz zwrot prawie pół miliona złotych rzekomo zarobionych na sprzedaży marihuany. – takie zarzuty usłyszał znany raper Bonus RPK. Jedynymi dowodami w sprawie były zeznania małego świadka koronnego oraz… teksty jego piosenek.

Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 12 osób, wśród których znalazł się min. Oliwier R. czyli Bonus RPK. Proces, który zakończył się w zeszły piątek był częścią rozpracowywania grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Rympałek był jednym z najbardziej znanych gangsterów lat 90., który miał wrócić do narkobiznesu po latach więzienia.  

Pogrążony przez „sześćdziesiątki”

Akt oskarżenia w sprawie, oparty był wyłącznie na zeznaniach małych świadków koronnych. Najważniejszymi zeznaniami byłe te złożone przez Michała Cz. ps. Niedźwiadek, który jako wysoko postawiona osoba w grupie Rympałka miał dużą wiedzę którą przekazał prokuraturze.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

W sprawie brakowało jakichkolwiek innych dowodów w postaci znalezionych narkotyków, rozmów telefonicznych czy billingów.

– Zdaniem sądu materiał dowodowy niemal w pełni potwierdza ustalenia z postępowania przygotowawczego – dodawał w uzasadnieniu sędzia Marcin Niedźwiecki.

Oskarżony twierdzi, iż zeznania Michała Cz. to zwykłe pomówienia.

Rap dowodem w sprawie?

Bonus RPK propagował w swojej twórczości zdrowy tryb życia oraz przestrzegał przed narkotykami i zejściem dzieciaków na “złą drogę”. Niestety te utwory nie przykuły uwagi prokuratora, który powoływał się na fragmenty kawałka “60-tka”. Fragment twórczości artystycznej zadaniem prokuratury, “jedynie potwierdza złożony akt oskarżenia oraz prawdziwość zeznań” wspomnianych “sześćdziesiątek”( nazwa małego świadka koronnego, wynikająca z treści artykułu 60 kodeksu karnego – przyp. red. )

Wyrok nie jest prawomocny a adwokat Oliwiera R. będzie składać apelację.

Oto krótkie oświadczenie samego rapera:

https://www.youtube.com/watch?v=nSin1pZnRTs

Źródło: ”tvn24”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja