Brutalny nalot czeskiej policji na Hip Hop Kemp 2016 [VIDEO]

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Czeska policja dokonała nalotu na pole namiotowe przy festiwalu Hip Hop Kemp 2016. Zarekwirowano ponad 3 kg Marihuany. Zatrzymano 12 osób, którym postawiono zarzut handlu narkotykami, za co w Czechach grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

W zeszły weekend 18-20 sierpnia, odbył się największy festiwal hip hopowy w tej części europy. Na scenie oprócz gwiazd światowego rapu, Method Man & Redman, Onyx, Machine Gun Kelly, można było usłyszeć polskich artystów takich jak: Tede, Kękę, JWP/BC, Kaliber 44.

Największy Hip Hopowy festiwal we wschodniej europie, oprócz konkretnego line upu, do tej pory kojarzony był również z racjonalnym podejściem do polityki narkotykowej. Marihuana była nieodłączną częścią tej imprezy. Przechodząc przez pole namiotowe wśród straganów, gdzie na półkach z cennikami znaleźć można było szeroki asortyment używek, można było odnieść wrażenie, że na festiwalu panuje kompletna legalizacja.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Video z nalotu policyjnego na pole namiotowe Hip Hop Kemp 2016

Na filmie widać jak uzbrojona po zęby brygada antyterrorystyczna, wpada na pole namiotowe i dokonuje zatrzymań.

„Oprócz marihuany, zabezpieczono również kwotę ponad 200.000 koron, pochodzącą ze sprzedaży narkotyków,” powiedziała rzeczniczka czeskiej policji. Jeśli zatrzymani zostaną uznani za winnych, grozi im od czterech do ośmiu lat więzienia.
Policjanci nadzorowali również ruch w sąsiedztwie lotniska Hradec Kralove, gdzie odbywał się festiwal. ” W trakcie kontroli drogowych, zatrzymaliśmy dziewięciu kierowców którzy prowadzili pojazd pod wpływem narkotyków i substancji psychotropowych, a czterech kierowców pod wpływem alkoholu”, powiedziała Klečalová.

Wielu Polaków uważa że w Czechach panuje lagalizacja, wpędzając się przy tym w spore kłopoty. Jak to jest z legalizacją w Czechach?

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja