Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Bubblegum to wprawdzie nie guma balonowa marki Turbo czy Donald, ale równie legendarna odmiana marihuany o słodkim zapachu i aromacie. Stworzona podobnie, jak w latach 90 kultowe balonówki do żucia, robiła furorę w holenderskich coffe shopach. Przypomnijmy zatem tę kultową odmianę konopi indyjskich znaną też pod nazwą Indiana Bubblegum.

Z USA do Holandii?

Skąd tak naprawdę pochodzi Bubblegum? Teorii na ten temat jest kilka. Według jednej z nich nasiona tej odmiany dotarły ze stanu Indiana w USA na początku lat 90 do Holandii. Wypuszczona w 1993 r odmiana Bubblegum TH Seeds, jest efektem współpracy Adama z TH Seeds z Simonem (obecnie Serious Seeds). Szkoda tylko, że w tej kwestii nie ma jakichkolwiek informacji na temat genetyki i wyselekcjonowania tej odmiany.

Kolejna teoria, chyba bardziej prawdopodobna według master breedera – Nevilla Shoenmakera wskazuje na to, że Bubblegum nigdy nic wspólnego nie miała z USA. Została stworzona w Holandii z nasion pochodzących z jego banku nasion – The Seedbank Of Holland.

Jeśli to prawda, jest to Big Bud Skunk x (Norther Lights#5 x Skunk), chociaż nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Za tym, że Bubblegum powstała w Holandii i nie była sprowadzona z USA, przemawiać może jedynie fakt, że większość odmian wyselekcjonowanych w kraju tulipanów pochodziła wówczas od Nevilla Shoenmakera. Odmiana jednak stała się popularna i rozchwytywana dzięki TH Seeds.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Aromat i działanie balonówki

Rozluźnia, relaksuje i daje uczucie szczęścia. Bubblegum ma tę zaletę, że nie powoduje uczucia paranoi nawet u osób na nią podatnych. Jest to hybryda z przewagą genów Indica, która w dużych ilościach potrafi po prostu wbić w fotel.

Odmianę warto polecić osobom zestresowanym, które szukają rozluźnienia i ulgi fizycznej. Wszystko dlatego, że Bubblegum ma przede wszystkim właściwości rozluźniające. Dopełnieniem tego mega relaksu jest niesamowity aromat odmiany przypominający zapachem gumę balonową.

Nasiona i uprawa Bubblegum

Feminizowane nasiona Bubblegum obecnie oferują dwa seedbanki: TH Seeds oraz Serious Seeds. Istnieją jednak różnice między oferowanymi przez nie nasionami wynikające głównie z ich genotypu.

W przypadku TH Seeds Bubblegum opisywana jest jako odmiana Indica. Z kolei Bubble Gum w wydaniu Serious Seeds to głównie Sativa. Wynika to prawdopodobnie z użycia innych genotypów roślin rodzicielskich.

Uprawa Bubblegum nie sprawia większych problemów, mogą się jej podjąć nawet początkujący growerzy. Wyrasta jednak do średnich rozmiarów i trzeba kontrolować jej wysokość poprzez trenningi.

Czas jej kwitnienia to ok. 9 tygodni, więc jest to stosunkowo szybka odmiana. Zbiory jakie można uzyskać z Bubblegum to ok. 400 gramów na m2 w przypadku upraw indoor.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja