Czy Polacy są za dekryminalizacją marihuany? [WIDEO]

0
To pytanie zadane zostało na ulicach przez reportera portalu Weedweek. Czy faktycznie chcemy dekryminalizacji marihuany? Czy powinniśmy być karani za nieduże ilości marihuany na własny użytek?
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To pytanie zadane zostało na ulicach przez reportera portalu Weedweek.pl Czy faktycznie chcemy dekryminalizacji marihuany? Czy powinniśmy być karani za nieduże ilości marihuany na własny użytek?

Przypomnijmy, dekryminalizacja marihuany przepis prawny, który niweluje kary związane z posiadaniem, używaniem lub uprawą marihuany, ale nadal utrzymuje pewne ograniczenia i konsekwencje prawne związane z jej użytkowaniem.

Wiele europejskich krajów postawiło na tego typu rozwiązania. Przykładowo w Portugalii od 2001 roku wprowadzono politykę, która traktuje posiadanie niewielkich ilości wszystkich narkotyków, w tym marihuany, jako problem zdrowia publicznego, a nie problem karny.

Prawo w innych krajach

W Holandii z kolei jest tak zwana polityka „tolerancji” wobec marihuany, a w niektórych regionach Hiszpanii takich jak Katalonia i Baskonia, posiadanie konopi indyjskich na własny użytek jest zdepenalizowane.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Również w Szwajcarii posiadanie małych ilości marihuany na własny użytek jest zdepenalizowane. A jak do tego tematu podchodzą Polacy? Obejrzyjcie i wysłuchajcie ulicznej sondy na ten temat.

Źródło: https://www.weedweek.pl/
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja