Duża plantacja marihuany zlikwidowana na Kujawach

0
1450 krzewów konopi indyjskich i ponad 15 kilogramów zioła przejęli policjanci w miejscowości Skępe (pow. lipnowski). Plantacja uprawiana była na prywatnej posesji w pomieszczeniach gospodarczych, nieopodal lasu.
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
1450 krzewów konopi indyjskich i ponad 15 kilogramów zioła przejęli policjanci w miejscowości Skępe (pow. lipnowski).  Plantacja uprawiana była na prywatnej posesji w pomieszczeniach gospodarczych, nieopodal lasu.

W efekcie zatrzymano dwie osoby podejrzewane o uprawę konopi i produkcję gotowego do sprzedaży zioła. W ręce policjantów wpadł 57 letni właściciel posesji oraz 38 letni mężczyzna, którego zatrzymano w Warszawie.

Obydwaj podejrzewani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających i uprawą konopi indyjskich w dużych ilościach w celu ich sprzedaży.

Suszarnia w przyczepie kempingowej

W efekcie na przyleśnej uprawie mundurowi odkryli 1 455 krzaków konopi o wysokości od 10 cm do 1,5 m. W pomieszczeniach gospodarczych i przyczepie kempingowej z kolei znaleźli też suszące się rośliny, zebrane kwiatostany konopi oraz już gotowe do sprzedaży zioło. W sumie ponad 15,5 kg marihuany. Policjanci zarekwirowali też sprzęt służący do uprawy i produkcji.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Za zarzucane zatrzymanym przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, ale nie krótsza niż 3 lata – skwitowała podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

Źródło: https://bydgoszcz24.pl/