Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To była zmasowana akcja funkcjonariuszy CBŚP w woj. śląskim. Zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich w Zabrzu i Częstochowie. Jak wynika z szacunków mundurowych można było z nich zebrać plony o wartości 3,4 mln zł.

CBŚP przeprowadziło akcję w dwukondygnacyjnym domu na prywatnej posesji oraz w pomieszczeniach gospodarczych jednej z firm z Częstochowy. Przejęto ponad tysiąc krzaków konopi w różnej fazie wzrostu oraz 12 kilogramów już ususzonej marihuany.

– Z zabezpieczonych roślin oraz gotowego suszu można by uzyskać około 212 tys. porcji handlowych przekazał mł. asp. Paweł Żukiewicz z CBŚP.

Marihuana i MDMA

Obydwie plantacje były wyposażone w profesjonalny sprzęt do uprawy taki jak lampy, wentylatory, systemy nawadniania, wszystko sterowane najnowocześniejszą elektroniką.  CBŚP na plantacji w Zabrzu zatrzymało jedną osobę, a w Częstochowie cztery. Są to mężczyźni w wieku od 41 do 60 lat.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli także tabletki zawierające substancję psychotropową w postaci MDMA, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u niego 174 tys. zł w gotówce oraz samochody marki audi i volkswagen – podał mł. asp. Żukiewicz.

Wszystkie 4 zatrzymane osoby spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Grozi im nawet do 15 lat za kratkami.

Źródło: www.silesia24.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja