GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

65 kg marihuany, 2,5 tys. krzewów w różnym stadium rozwoju – taki łup kryła dwupoziomowa plantacja marihuany w powiecie cieszyńskim. Wartość towaru szacuje się na 12 mln zł.

Akcja CBŚP i bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej trwała kilka miesięcy. W jednym z budynków przemysłowych w Chybiu znajdowała się dwupoziomowa plantacja konopi indyjskich.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn – 42-letniego Marka K. z Niemiec – organizatora uprawy i dwóch jego współpracowników – 35-letniego Marka F. z Bochni i 33-letniego Krzysztofa S. z Wisły.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Policja wyliczyła, że sprzęt znajdujący się w budynku kosztował ok. 2 mln zł. Plantacja wyposażona była min. w kompleksowe systemy oświetlanie, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia.

Na miejscu policja zebrała 65 kg gotowego suszu, 15 litrów oleju konopnego oraz ok. 2,5 tys. roślin. Według szacunków, na sprzedaży towaru można byłoby zarobić ok. 11 mln zł. Gotowa do sprzedaży marihuana przyniosłaby kolejny milion.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Każdemu grozi kara wieloletniego więzienia.

Źródło: silesion.pl