Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Produkowali, przemycali i dostarczali nie tylko marihuanę. Działali głównie na terenie Warszawy i w jej okolicach. Tak zwana grupa „Trapeza” została rozbita przez funkcjonariuszy centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano 22 osoby, w tym Krzysztofa B. ps. „Trapez”, który kierował organizacją.

Podczas uderzenia, policjanci przejęli 23 kg marihuany, 4 kg amfetaminy, 1 kg haszyszu i 0,5 kg kokainy. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie przeprowadzono już w czerwcu tego roku. Zlikwidowano wówczas magazyn, w którym członkowie grupy „Trapeza” przechowywali środki odurzające.

Zabezpieczono również materiały i sprzęt taki jak specjalistyczne wagi, maski zabezpieczające przed trującymi oparami powstającymi podczas procesu wytrącania amfetaminy, woreczki strunowe oraz urządzenie do pakowania próżniowego.

Działali dalej, mimo kolejnych zatrzymań

Po czerwcowym uderzeniu grupa nadal dostarczała towar na warszawski rynek. Kolejny cios mundurowi zadali organizacji w listopadzie. Na przejściu granicznym w Świecku zatrzymano 4 osoby podczas przemytu środków odurzających z Holandii. Miały one trafić do klientów z Warszawy.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

To również nie spowodowało zaprzestania przestępczej działalności, więc z początkiem grudnia zadano kolejny cios rozbijając zorganizowaną grupę przestępczą. Na terenie Warszawy zatrzymano 11 osób, w tym 10 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej oraz jedną osobę współpracującą z grupą.

Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, z czego podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodu. Od podejrzanych, na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie w kwocie ponad 400 tys. zł.

Marihuana z Holandii i nie tylko…

Według śledczych grupa mogła działać od maja 2016 r. W tym czasie wprowadziła na rynek ogromne ilości środków odurzających. Z zebranych dowodów wynika, że za pośrednictwem zaufanych kurierów członkowie grupy „Trapeza” sprowadzali z Holandii marihuanę oraz płynną amfetaminę, którą na miejscu wytrącano i w sproszkowanej formie rozprowadzano.

Źródło: www.policja.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.