Siłownia, spacer, biblioteka, koszykówka- jedne z niewielu rozrywek dostępnych w więzieniach do których od niedawna dołączyła… rekreacyjna hodowla marihuany!
Brzmi jak fantazja nastolatka „na haju”? Nic podobnego – plan ten został już wdrożony w życie w więzieniu Warden, w stanie Kolorado. Decyzja ta poparta jest mocnymi argumentami przedstawionymi przez Toma Nortona w rozmowie z „Rocky Mountain News”:
„Co prawda, odnotowaliśmy wzrost przekąsek wśród więźniów o 300%, czego się spodziewaliśmy, jednak ważniejszym jest, iż zdążyliśmy już zauważyć spadek przemocy w więzieniach. Wciąż będziemy śledzić program marihuany, jednak – jak do tej pory – wszystko zmierza ku dobremu.”.
Na każdego więźnia przypada 1 gram marihuany dziennie, jednak można zdobyć więcej, choćby za dobre sprawowanie, tudzież za uczestnictwo w innych programach więziennych. Marihuana uprawiana jest na ziemiach więziennych i, jak twierdzi Norton,
„więźniowie bardzo cieszą się z możliwości udziału w tym rolnym przedsięwzięciu polegającym na uprawie konopi . (…) Mamy listę oczekujących więźniów chcących przyciąć pąki.”.
„Trzymamy w więzieniu połowę upraw, następna połowa trafia do aptek znajdujących się na terenie Kolorado. Nasze obecne prognozy wskazują na to, że sprzedaż marihuany pokryje aż trzydzieści procent kosztów związanych z więziennictwem do 2020 roku”.
Marihuana pochodząca z tegoż więzienia nazywana jest „Konvict Kush” i jest bardzo wysoko oceniana przez magazyn „High Times”. Ponadto, zakwalifikowała się do prestiżowej nagrody Cannabis Cup jako najlepsza marihuana roku.
Więźniowie doceniają możliwość legalnego palenia marihuany w więzieniu, jednak, jak śmieje się jeden z nich- ta sytuacja to ironia losu, gdyż sam odsiaduje wyrok właśnie za marihuanę. Stwierdził, że:
„Gdybym urodził się kilka lat później, byłbym właścicielem odnoszącej sukcesy małej firmy, a nie przestępcą.”
Jak wypowiadają się również inni więźniowie, marihuana pozwala im się zrelaksować i przemyśleć na spokojnie to, co zrobili będąc na wolności. Również z ankiety przeprowadzonej wśród więźniów, wprowadzenie takich zmian spotkało się z pozytywną oceną.
Źródło: http://dailycurrant.com/
To historia z portalu ala aszdziennik.
„Q. Are your news stories real?
A. No. Our stories are purely fictional. However they are meant to address real-world issues through satire and often refer and link to real events happening in the world”
Comments are closed.