Hodowla marihuany w więziennym ogródku

1
Legalne zioło w więzieniu
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Siłownia, spacer, biblioteka, koszykówka- jedne z niewielu rozrywek dostępnych w więzieniach do których od niedawna dołączyła… rekreacyjna hodowla marihuany!

Uprawa konopi za kratkami

Brzmi jak fantazja nastolatka „na haju”? Nic podobnego – plan ten został już wdrożony w życie w więzieniu Warden, w stanie Kolorado. Decyzja ta poparta jest mocnymi argumentami przedstawionymi przez Toma Nortona w rozmowie z „Rocky Mountain News”:

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Co prawda, odnotowaliśmy  wzrost przekąsek wśród więźniów o 300%, czego się spodziewaliśmy, jednak ważniejszym jest, iż zdążyliśmy już zauważyć spadek przemocy w więzieniach. Wciąż będziemy śledzić program marihuany, jednak – jak do tej pory – wszystko zmierza ku dobremu.”.

Na każdego więźnia przypada 1 gram marihuany dziennie, jednak można zdobyć więcej, choćby za dobre sprawowanie, tudzież za uczestnictwo w innych programach więziennych. Marihuana uprawiana jest na ziemiach więziennych i, jak twierdzi Norton,

„więźniowie bardzo cieszą się z możliwości udziału w tym rolnym przedsięwzięciu polegającym na uprawie konopi . (…) Mamy listę oczekujących więźniów chcących przyciąć pąki.”.

„Trzymamy w więzieniu połowę upraw, następna połowa trafia do aptek znajdujących się na terenie Kolorado. Nasze obecne prognozy wskazują na to, że sprzedaż marihuany pokryje aż trzydzieści procent kosztów związanych z więziennictwem do 2020 roku”.

Marihuana pochodząca z tegoż więzienia nazywana jest „Konvict Kush” i jest bardzo wysoko oceniana przez magazyn „High Times”. Ponadto, zakwalifikowała się do prestiżowej nagrody Cannabis Cup jako najlepsza marihuana roku.

Przypinka 'nie jestem kryminalistą'

Więźniowie doceniają możliwość legalnego palenia marihuany w więzieniu, jednak, jak śmieje się jeden z nich- ta sytuacja to ironia losu, gdyż sam odsiaduje wyrok właśnie za marihuanę. Stwierdził, że:

„Gdybym urodził się kilka lat później, byłbym właścicielem odnoszącej sukcesy małej firmy, a nie przestępcą.”

Jak wypowiadają się również inni więźniowie, marihuana pozwala im się zrelaksować i przemyśleć na spokojnie to, co zrobili będąc na wolności. Również z ankiety przeprowadzonej wśród więźniów, wprowadzenie takich zmian spotkało się z pozytywną oceną.

Źródło: http://dailycurrant.com/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. To historia z portalu ala aszdziennik.

    „Q. Are your news stories real?

    A. No. Our stories are purely fictional. However they are meant to address real-world issues through satire and often refer and link to real events happening in the world”

Comments are closed.