Irlandia: wkrótce dekryminalizacja konopi

0
Dekryminalizacja marihuany w Irlandii
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Nie na darmo nazywa się ją „zieloną wyspą”! Irlandia wkrótce zniesie kary za posiadanie niewielkich ilości konopi, kokainy i heroiny, jak poinformował przedstawiciel ministerstwa zdrowia.

Pokój iniekcyjny strzelnica

Dodatkowo, w Dublinie pojawią się też tzw. „pokoje iniekcyjne” – miejsca bezpiecznego przyjmowania narkotyków, potocznie zwane „strzelnicami”. Czerpanie korzyści z produkcji czy handlu dalej będzie prawnie karane.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

O nadciągających zmianach mówi się jako o radykalnej zmianie kulturowej, gdzie państwo nie będzie obwiniać i karać uzależnionych ale pomagać im. Pokoje iniekcyjne mają być sterylnymi, bezpiecznymi miejscami, gdzie pod okiem personelu medycznego uzależnienie będą mogli przyjąć dawkę narkotyku nie narażając się na ryzyko przedawkowania czy zarażenia chorobami.

Liczba śmierci wskutek zażywania narkotyków

Mówi się, że Irlandczycy planują zmiany by dostosować się do dyrektyw Biura ONZ ds. Narkotyków i przestępczości, które, jak wynika z przecieków, wezwało niedawno do dekryminalizacji narkotyków na skalę światową. Raport został co prawda cofnięty, ale mówi się, że polityka ONZ ma zmierzać właśnie w tym kierunku.

Źródło: Rose Troup Buchanan, The Independent

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja