Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

…Mówi się „Grubasy przyjechały!”. Dlaczego? Dlatego, że większość tych ludzi są potężni, karki, a ci starsi, tak jak ja, mają brzuchy i ważą po 130, 150 kilo. Więc dlatego „grubasy” i przez to, że gruby mają portfel.

No więc jak się z takim obłapujesz oni robią tak jak knury „Hry! Hry!” [śmiech]. Oni nie bez powodu to robią, jak pan myśli dlaczego?

Nie mam pojęcia. Pokazuje się, że jest się hardym chłopem?

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Też, oni bardzo to cenią. Ale jeszcze chodzi o powód praktyczny: gdy obściskujesz mocno, to sprawdzasz, czy chłop giwer, albo jakiegoś noża, czy kopyta nie ma.

Tu trzeba to znać, trzeba tym żyć i to rozumieć. Zaczynasz to przyjmować. I to ci się zaczyna podobać, bo to są fajne cechy. To są, co by nie mówić, fajne rzeczy, abstrahując od względów etycznych czy moralnych. Ten świat mężczyzn, ten świat… dziwek no dziwek, ale no przecież jakich ładnych kobiet. Ten świat gdzie golisz. Te zasady są dość czytelne, uczciwe, te omerty, nie-omerty. W „Ojcu chrzestnym” widział pan to w postaci takiej bardzo filmowej. Ale to się podoba. Jesteś wśród mężczyzn, oni mają giwery, są mocni, ludzie boją się ciebie – „Uuu… grubasy przyjechały…”. A z drugiej strony jak masz rodzinę to nie możesz przynosić tego do domu. Jak masz żyć ze swoją żoną, kobietą, z którą chcesz się zestarzeć. No co zrobisz? Będziesz jej opowiadał? Będziesz przenosił te zasady kurewskie do domu? No nie możesz, bo ci się to wszystko rozpadnie. Dzieci musisz chronić od tego.

jacek wrona

W pewnym momencie stwierdziłem po prostu, że wystarczy. Przeszedłem sobie do Szczytna. Szczytno to jest takie sanatorium policyjne. Będąc wykładowcą tam nie musisz się za bardzo wysilać, no bo czym? Wchodzisz w białej koszuli i opowiadasz kolegom bajki. Więc gdy skończyłem 15 lat służby od razu złożyłem raport o odejście. Prawda, jako biegły mam teraz kontakt, ale jest to kontakt na tyle bezpieczny, że nie muszę już tego przynosić do domu.

Link do pierwszej części wywiadu.

Link do słowniczka narkoslangu stworzonego przez Jacka Wronę.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.