Jak działa bongo?

2
zasada dzialania bonga
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Przyjemnie jest wierzyć, że za pewnymi zjawiskami w życiu stoi jakiś rodzaj magii. Samolot po prostu lata, a samochód rusza gdy wciśniemy magiczny pedał gazu. Ale są wśród nas tacy, którzy lubią wiedzieć co dokładnie kryje się za tymi zjawiskami. A procesy, które zachodzą w bongo podczas palenia mogą być tak naprawdę fascynujące. Przekonajcie się sami.

bongo

Wszystko zaczyna się, gdy podpalasz susz umieszczony w cybuchu i zaczynasz ciągnąć powietrze przez otwór u góry. To rozpoczyna przepływ powietrza przez bongo, który sprawia, że woda na dnie bonga zaczyna bulgotać. Ponieważ tlen jest warunkiem koniecznym spalania, przepływ powietrza powoduje, że wsad się pali, jednocześnie pchając powstały dym w dół aż do wody.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

W zetknięciu z wodą dym zostaje przefiltrowany i uwolniony z różnego rodzaju toksyn. A ponieważ THC jest bardzo słabo rozpuszczalne w wodzie, większość tego co najlepsze przechodzi przez nią i wędruje do głównej komory bongo. Gdy komora wypełniona jest już przefiltrowanym dymem pora na szybkie usunięcie cybucha. Wyższe ciśnienie poza bongo wchodzi do środka powodując, że dym z dzbana trafia do płuc palacza.

Jeśli nigdy nie widzieliście tego na własne oczy, oto jak to się dzieje:

Jak skuteczne jest bongo, jeśli chodzi o filtrację dymu? Na tyle, by chorzy korzystający z marihuany medycznej korzystali z dobroczynnych właściwości gandzi bez ryzyka związanego z paleniem.

Źródło: Chuck Ludley, greenrushdaily.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

2 KOMENTARZE

  1. „Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą redakcji serwisu CannabisNews.” Czyli co? Muszę się was pytać czy mogę udostępnić na FB. Nie bądźcie śmieszni.

Comments are closed.