Jak marihuana wpływa na sen?

0
Marihuana a sen
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Zioło ułatwia zasypianie i poprawia ogólną jakość snu. A co ważniejsze, pomaga leczyć objawy bezsenności, bezdechu sennego i lęków nocnych, twierdzą naukowcy.

Powszechnie uważa się, że zioło, a szczególnie odmiany indica, które działają relaksująco na ciało, pomagają w zasypianiu. Okazuje się, że nie jest to tylko opinia większości, ale za tym faktem stoją twarde naukowe fakty.

Wpływa marihuany na sen

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Wpływ marihuany na sen jest dość skomplikowany, głównie dlatego, że sam sen jest niezwykle złożonym procesem. Jednak już 40 lat temu naukowcy twierdzili, że THC, główny psychoaktywny składnik konopi, działa na sen podobnie jak lit – pierwiastek chemiczny, który znajduje zastosowanie w leczeniu chorób afektywnych (np. wahań nastroju i zaburzeń podstawowej energii). Od tego czasu wpływ marihuany na sen jest tematem fascynującym wielu naukowców.

Podoba ci się? Polub nas

Jak marihuana wpływa na sen? Różnie, w zależności od tego czy dana osoba sypia normalnie czy ma trudności w zasypianiu a nawet zaburzenia snu. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, joint przed snem przyspieszy zasypianie i poprawi ogólną jakość snu. Ale uwaga: duże dawki THC zaraz bezpośrednio przed snem mogą wywoływać coś w stylu „kaca”. Oczywiście nie jest tu mowa o bólu głowy czy nudnościach ale o uczuciach ospałości i rozbicia, które stopniowo ustępują.

Jak zioło działa na sen

Jeśli jednak twoim problemem jest bezsenność, lęki nocne lub bezdech senny marihuana może być rozwiązaniem problemu. Badania wskazują na drastyczny spadek zakłóceń snu u pacjentów leczonych marihuaną medyczną. Naukowcy wierzą, że takie działanie zioła ma podłoże neurobiologiczne. Czeka ich jednak jeszcze inne wyzwanie. U 76% osób z problemami ze snem leczonych marihuaną niepokojące objawy wracają po odstawieniu wieczornych jonitów.

Widocznie lepiej nie odstawiać 🙂

Źródło: Kyle Jaeger, attn.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja