Czy Jezus korzystał z konopi?

3
Jezus używał konopi
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Jezus i apostołowie prawie na pewno korzystali z leczniczych właściwości konopi podczas cudownych uzdrowień, twierdzą badacze Biblii.

kanehbosm

Olejek do namaszczania chorych, którego używano w czasach Jezusa zawierał składnik o nazwie kanehbosm, który uważany jest dziś przez botaników, antropologów i lingwistów za ekstrakt z konopi (świadczy o tym chociażby nazwa). Dodatkowo, kadzidło, z którego korzystał Jezus podczas różnych obrzędów miało również zawierać ślady konopi.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Nie ma wątpliwości, że kultura żydowska chętnie korzystała z dobrodziejstw ziół, w tym konopi,” twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie. „Ta sięgająca dawnych czasów semicka tradycja tworzenia mikstur na bazie wyciągu z konopi na pewno nie została porzucona wraz z narodzinami chrześcijaństwa.”

Podoba ci się? Polub nas

stara butelka oleju z konopiWspółcześnie korzystający z medycznej marihuany chętniej wybierają palenie lub żywność z dodatkiem marihuany. W czasach Jezusa chorych praktycznie zanurzano w silnej miksturze z ziół po to, by składniki konopi zostały wchłonięte przez skórę. Nowy Testament daje świadectwo na to, że Jezus chrzcił swoich apostołów właśnie olejkiem z konopi i zachęcał swoich uczniów do korzystania z leczniczych właściwości marihuany by pomagać o wielorakich schorzeniach, głównie przy padaczce, chorobach oczu, problemach skórnych czy bólach menstruacyjnych.

Skoro konopie to jeden z głównych składników pradawnego olejku do namaszczania chorych, który stosował Chrystus, czy zakazywanie ich użycia nie jest działaniem wbrew nauce chrześcijańskiej?

Źródło: Chris Bennet, The High Times

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

3 KOMENTARZE

 1. podaj mi dokładne cytaty, lub powiedz gdzie znajdę potwierdzenie w biblii że Jezus chrzcił lub leczył konopiami ?!

  • I pokazał mi rzekę wody życia(..) wypływającą z tronu Boga i Baranka (..) A po tej i po tamtej stronie rzeki Były drzewa życia, wydające dwanaście zbiorów owocu (…) A liście drzew służyły do leczenia narodów. (Apokalipsa Św. Jana 22:1-2)

   Jakie jest słowo Boga w nawiązaniu do konopi/marihuany?

   Roślina konopia (naukowo: konopia, slangowo: marihuana) jest jedną z wielu „roślin wydających nasiona” (Ks. Rodzaju 1:12), pobłogosławiona i dana ludziom do użytku według naszej wolnej woli

   I przemówił Bóg: „Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm. I wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi, i wszelkiemu łatającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza, [dałem] na pokarm wszelką zieloną roślinność”. I tak się stało. Potem Bóg widział wszystko, co uczynił, i oto było to bardzo dobre.(Ks. Rodzaju 1:29-31)

Comments are closed.