Kanada: pacjenci mogą uprawiać swoją marihuanę

0
Kanada uprawa marihuany medycznej
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Sąd federalny w Kanadzie orzekł, że pacjenci leczeni marihuaną medyczną mogą ją uprawiać na własną rękę. Rząd Justina Trudeau jest coraz bliżej spełnienia przedwyborczych obietnic o legalizacji?

legalizacja domowych upraw w Kanadzie

Decyzja obala tym samym zarządzenie poprzedniego rządu z 2013 r. mówiące o tym, że pacjenci muszą zaopatrywać się w marihuanę tylko w licencjonowanych punktach sprzedaży. Wielu zwracało uwagę na niezgodność przepisu z konstytucją. W uzasadnieniu najnowszego wyroku sędzia stwierdził, że taki zapis tylko utrudnia dostęp do marihuany medycznej i wcale nie stoi na straży dostępu do pewnego, zdrowego towaru.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Warto zauważyć, że sędziowie już wcześniej demonstrowali brak poparcia dla polityki dot. marihuany. W listopadzie, w ramach protestu, pewien sędzia ukarał hodowcę 30 roślin marihuany nakładając na niego karę pieniężną w wysokości… $1.

Podoba ci się? Polub nas

Teraz liberalny rząd Kanady ma pół roku by zreformować ustawę dot. marihuany medycznej. Premier nie kryje swoich planów odnośnie pełnej legalizacji. Jak przyznaje, pozwoli to w wyeliminowaniu elementu przestępczego z branży konopnej. Przy okazji przyniesie ok. 5 miliardów $ wpływu z podatków rocznie.

Źródło: www.rt.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja