Kanadyjczycy zaprojektowali pierwszy na świecie samolot z konopi

0
Ten konopny samolot ma mieć nie tylko wyjątkowo polot i absolutnie nie za sprawą substancji psychoaktywnych. Odloty tej maszyny będą zasilane olejem z konopi. Na tym jednak nie koniec. Projekt kanadyjskiej firmy Hempearth przewiduje, że zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna konstrukcja samolotu będą wykonane wyłącznie z wyjątkowej odmiany konopi włóknistych.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Ten konopny samolot ma mieć nie tylko wyjątkowy polot i absolutnie nie za sprawą substancji psychoaktywnych. Odloty tej maszyny będą zasilane olejem z konopi. Na tym jednak nie koniec. Projekt kanadyjskiej firmy Hempearth przewiduje, że zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna konstrukcja samolotu będą wykonane wyłącznie z wyjątkowej odmiany konopi włóknistych.

Jest to pierwszy na świecie samolot zaprojektowany ze specjalnej odmiany konopi pozbawionej substancji psychoaktywnych pochodzącej z rodziny konopiowatych, która jest 10 razy mocniejsza od stali! Twórcą nowoczesnej maszyny jest kanadyjska firma Hempearth.

Z konopi ma być wykonany nie tylko kadłub, ale także siedzenia, wewnętrzne ściany samolotu, a nawet poduszki. Rozpiętość jego skrzydeł ma wynieść 11 metrów i będzie mógł nim podróżować pilot oraz czterech pasażerów. Innowacyjna maszyna ma być w 100% zasilana olejem z konopi!

Dlaczego akurat samolot wykonany z konopi i czy faktycznie wzniesie się w powietrze? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo konopie są lżejsze od tradycyjnych materiałów używanych do budowy samolotów takich jak np. aluminium czy włókno szklane.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Lekki i ekologiczny

W efekcie wykonany z nich samolot będzie miał większy polot niż maszyny wykonane z tradycyjnych materiałów, bo przez swoją mniejszą wagę potrzebuje o wiele mniej paliwa, żeby osiągnąć odpowiednią wysokość.

Kolejnym jego atutem jest ekologiczny materiał wykonania. Konopie są bowiem nietoksyczne, trwałe, a ich hodowla wymaga znacznie mniej wody i gruntu niż bawełna. Porównując je zatem ze stalą czy włóknem węglowym, nie mają prawie żadnego negatywnego wpływu na środowisko.

– Ten projekt samolotu to nasz pierwszy eksperyment z konopią przemysłową i planujemy zbadać znacznie więcej możliwości jej wykorzystania. Po ustanowieniu badań strukturalnych i informacji z tego projektu, zastosujemy je w wielu innych konstrukcjach. To przyszłość jakiej pragniemy dla naszej planety. Być może niebo wcale nie stanowi granicy – powiedział Derek Kesek, prezes firmy Hempearth.

Konopne promy kosmiczne?

Jeśli kanadyjska firma faktycznie myśli w przyszłości o podboju kosmosu za pomocą wykonanych z konopi statków kosmicznych, to wówczas naprawdę śmiało można stwierdzić, że będzie to niezły odlot!

Kanadyjczykom z polotem możemy życzyć tylko udanych lotów, polotów i odlotów. Miejmy nadzieję, że nikt im w nich nie przeszkodzi. Tym bardziej, że Hempearth opracowuje również kompozyty z użyciem konopi, które mogłyby zastąpić włókno szklane w lotnictwie i innych branżach przemysłu – chociażby w budownictwie.

Niedawno firma odrzuciła propozycję współpracy od Dupont, jako że „nie pracują i nigdy nie zamierzają pracować z firmami, które są powiązane z wojskiem, Rockefellerami, Rothschildami, i/lub wojskowym kompleksem przemysłowym”.

Po zakończeniu prac nad konopnym samolotem, start prototypu zaplanowany jest w okolicach Kitty Hawk w Karolinie Północnej – czyli w miejscu, gdzie bracia Wright dali początek lotnictwu.

Źródło: https://captain-planet.net

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja