Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To nie żart! Chociaż we Francji konopie indyjskie są nielegalne, to można je było kupić w supermarketach i sklepach ogrodniczych. Dokładnie na terenie środkowej Francji, w regionie Puy-de-Dôme, na sklepowych półkach pojawiły się doniczki z sadzonkami marihuany. Towar schodził jak ciepłe bagietki do momentu aż ktoś nie zawiadomił policjantów.

Sadzonki konopi na sklepowych półkach sprowadzono z Włoch. W sumie do sprzedaży trafiło 400 doniczek z konopiami indyjskimi. Chociaż konopie indyjskie są we Francji całkowicie nielegalne, niektórym klientom udało się zakupić rośliny. O sprawie jednak szybko została zaalarmowana francuska policja.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, sadzonki natychmiast wycofano ze sprzedaży. Część roślin została zniszczona. Policjanci podkreślają, że sklepy, które sprowadziły rośliny z Włoch wykazały się „rażącą nieznajomością prawa”.

Policjanci skontaktowali się z klientami, którzy nabyli w sklepie konopie indyjskie. Nakazali im jak najszybszy zwrot sadzonek.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Surowe kary za zioło we Francji

Uprawa marihuany jest we Francji przestępstwem. Grozi za nią grzywna w wysokości nawet 7,5 mln euro (ok. 34 mln złotych). Może także skutkować karą pozbawienia wolności na okres 20 lat.

We Francji zakazane jest stosowanie produktów z konopi indyjskich nawet w celach leczniczych. Nie ma także rozróżnienia pomiędzy handlem marihuaną, a posiadaniem niewielkich ilości narkotyku na własny użytek. Mimo to – według statystyk z 2019 roku – Francja posiada największą konsumpcję konopi indyjskich w Europie.

Źródło: https://www.o2.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja