Kolejny stan legalizuje marihuanę medyczną!

0
legalizacja marihuany medycznej w Transylwanii
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Pensylwania to kolejny, 24. amerykański stan, w którym chorzy legalnie mogą sięgać po marihuanę medyczną.

Izba Reprezentantów stanu Pensylwania przyjęła projekt ustawy regulującej nowe, bardziej liberalne zasady korzystania z marihuany. Teraz ustawa czeka na podpis gubernatora stanu, który – jak sam zapowiedział – podpisze ją bez wahania w przeciągu najbliższych 10 dni. Tym samym Pensylwania stanie się kolejnym stanem, w którym z pacjenci będą korzystać z dobrodziejstw marihuany medycznej.

medyczna marihuana

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Każdy cierpiący na jedną z 17 wymienionych w ustawie chorób będzie mógł legalnie zaopatrzyć się w marihuanę medyczną w jednej z 50 aptek oferujących konopie na terenie stanu. Będą to m.in. chorujący na raka, AIDS, stwardnienie rozsiane, Parkinsona, chorobę Leśniowskiego-Crohna, padaczkę, nieswoiste zapalenia jelit, zespół stresu pourazowego czy autyzm.

Podoba ci się? Polub nas

Palenie marihuany wciąż pozostanie zakazane, ale pacjenci będą mogli wybierać spośród olejków, tabletek czy skoncentrowanych nalewek z konopi. Dostępna będzie płynna forma do waporizera.

Gubernator Tom Wolf przyznaje, że jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Podkreśla, że dzięki tym zmianom ulgę odczują chorzy, którzy zarzucili tradycyjne leczenie z powodu braku efektów i właśnie w marihuanie widzą swoją szansę.

Źródło: Bronte Price, ora.tv

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja