Konopie lekiem na wstydliwą chorobę?

0
marihuana leczy opryszczkę narządów płciowych
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Dzięki rozległym badaniom naukowym coraz mniej osób ma wątpliwości czy konopie wspomagają leczenie nowotworów. Istnieje jednak pewne schorzenie, na które marihuana może okazać się skutecznym lekiem – potrzeba tylko więcej badań w tym kierunku. Mowa tu o opryszczce narządów płciowych.

marihuna a opryszczka

Choroba ta atakuje co szóstą osobę w wieku 14-49 lat w USA. Nie tylko jest dość powszechna, ale również ciężko z nią żyć. Na narządach płciowych pojawiają się niewielkie czerwone swędzące krostki, bolące pęcherzyki a nawet otwarte rany. Bólowi fizycznemu towarzyszy uczucie wstydu i odosobnienia. Chorobie towarzyszy piętno, które najczęściej nie pozwala chorym na angażowanie się w związek z drugim człowiekiem. Krąży opinia, że choroba jest rezultatem ich rozwiązłości seksualnej.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Okazuje się jednak, że konopie mogą być skutecznym lekarstwem na nieprzyjemne dolegliwości – fizyczne i psychologiczne – związane z chorobą. Badania wskazują bowiem na to, że THC uśmierza ból i zmniejsza odczucie swędzenia. Pęcherze koją się zauważalnie szybciej a nawroty choroby pojawiają się rzadziej. Dodatkowo, niektóre kannabinoidy hamują namnażanie bakterii i wirusów, tym samym spowalniając rozwój choroby. CBD za to redukuje lęki związane z chorobą. Na dokładkę korzystanie z marihuany pozbawione jest uciążliwych efektów ubocznych, jakie towarzyszą lekom z przepisu lekarza.

badania nad medycznymi właściwościami marihuany

Wciąż niewiele badań prowadzi się w  kierunku wpływu marihuany na opryszczkę, ale pozytywne wyniki tych istniejących potwierdzają potrzebę dalszego badania sprawy, by dotknięci tą wstydliwą chorobą wreszcie otrzymali pomoc na którą czekają.

Źródło: Lindsey Lewis, greenrushdaily.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja