Kurczaki karmione marihuaną zamiast antybiotykami są zdrowsze

0
Pasza dla kurczaków zamiast paszy wzbogaconej antybiotykami okazała się skuteczna na jednej z ekologicznych ferm drobiu w Tajlandii. Właściciel fermy odstawił pokarm z antybiotykami i zaczął karmić kurczaki paszą z dodatkiem medycznej marihuany. Cały eksperyment był monitorowany przez naukowców.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Pasza dla kurczaków z marihuaną, zamiast paszy wzbogaconej antybiotykami okazała się skuteczna na jednej z ekologicznych ferm drobiu w Tajlandii. Właściciel fermy odstawił pokarm z antybiotykami i zaczął karmić kurczaki paszą z dodatkiem medycznej marihuany. Cały eksperyment był monitorowany przez naukowców.

Farma w mieście Lampang w północnej Tajlandii zajmuje się uprawą medycznej marihuany. Jej właściciel, Ong-ard Panyachatiraksa, miał jednak problem z nadmiarem liśćmi roślin i postanowił dodawać je do paszy hodowanych również na farmie kurczaków.

Eksperymentem zainteresowali się naukowcy z Uniwersytetu Chiang Mai. Przebadali oni tysiąc kurczaków z ekologicznej fermy, że by sprawdzić, jak marihuana mieszana z paszą i wodą oddziałuje na zwierzęta.

Zdrowsze i lepszej jakości mięso

Badacze monitorowali czy nowa dieta wpłynęła na ich wzrost, podatność na choroby, a także czy ich mięso i jajka różnią się jakością lub czy zawierają substancje psychoaktywne.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Naukowcy zauważyli pozytywny wpływ tej nietypowej diety. Mimo odstawienia antybiotyków kurczaki rzadziej zapadały na zakaźne zapalenie oskrzeli, a ich śmiertelność pozostała na niezmienionym poziomie. Na tym jednak nie koniec. Lepsza była również jakość ich mięsa oceniana na podstawie składu białka, tłuszczu i wilgoci.

Źródło: https://tvn24.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja