Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

10 posłów Lewicy oraz jeden z Konfederacji. To skład Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji marihuany. Jego działalność zainicjowała posłanka Beata Maciejewska z Lewicy. Zespół będzie omawiał ekonomiczne, społeczne i zdrowotne skutki legalizacji marihuany.

W środę, na pierwszym posiedzeniu zespołu ds. legalizacji marihuany powołane zostało prezydium. Posłanka Maciejewska zapowiedziała, że na spotkania w Sejmie zapraszane będą organizacje pozarządowe.

Już w styczniu zaplanowane jest pierwsze posiedzenie z udziałem ekspertów. – Chciałabym wiedzieć jakie są skutki ekonomiczne, społeczne i zdrowotne (legalizacji marihuany), żebyśmy mieli to zdiagnozowane i żebyśmy mogli ludziom o tym mówić. Nie zależy mi na tym, żeby od razu położyć na stole projekt ustawy, ale żeby rozpocząć debatę – wyjaśniła Beata Maciejwska – posłanka klubu Lewica.

Jak dodała Maciejewska, prace zespołu ds. legalizacji nie będą zmierzały do tego, żeby jak najszybciej złożyć projekt ustawy, dotyczący depenalizacji lub legalizacji posiadania marihuany, choć – jak dodała – nie wyklucza, że może mieć to miejsce już w przyszłym roku.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Poseł Konfederacji w zgodzie z Lewicą

Jednym z posłów Konfederacji, który zdecydował się dołączyć do 10 parlamentarzystów klubu Lewica jest Dobromir Sośnierz. Zaznaczył przy tym, że jest to jedyny obszar, w którym część przedstawicieli Konfederacji wywodzących się z partii KORWIN będzie się zgadzała z Lewicą.

Ta wolnościowa frakcja Konfederacji jest za legalizacją nie tylko marihuany, ale wszelkich substancji, których ludzie chcą używać. Uważamy, że „mój brzuch, moja sprawa” tzn. że każdy może jeść, pić zażywać to, co mu się podoba – jego zdrowie, jego ciało i każdy ma prawo swoim ciałem dowolnie dysponować – skwitował Sośnierz.

W składzie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji marihuany jest 10 posłów z klubu Lewicy: wiceszefowie klubu: Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska i Monika Pawłowska oraz posłowie: Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg i Paulina Matysiak. Jedynym posłem z Konfederacji jest zaś Dobromir Sośnierz.

O zapowiedzi tworzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji marihuany przez posłankę Maciejewską, a także o tym, że wiceszefowa klubu Lewica lubi sobie zajarać do kolacji pisaliśmy kilka dni temu i możecie do tematu wrócić tutaj: https://www.cannabisnews.pl/jest-dorosla-i-lubi-czasem-zajarac-jointa-poslanka-maciejewska-za-legalizacja-konopi/

Źródło: www.polsatnews.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że żadna inna partia się nie zainteresowała jak np pis. Cieszę się, że osoba z Konfederacji będzie mnie reprezentować i jeśli te 10 osób z Lewicy dogada się z jednym Wolnościowym Sośnierzem komisja może być sukcesem. Muszę przyznać, że jest to jakiś krok ale jak dla mnie zaaaa woooollllnyyyy.

Comments are closed.