Legalizacja rekreacyjnej marihuany w Australii do 2023 roku!

0
Partia Australijscy Zieloni ma szansę zalegalizować konopie indyjskie do celów rekreacyjnych do przyszłego roku. Proponowana zmiana przepisów została już skonsultowana prawnie. Oznacza to, że Australijscy Zieloni mogą zalegalizować rekreacyjną marihuanę dla osób pełnoletnich na terenie całego kraju.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Partia Australijscy Zieloni ma szansę zalegalizować konopie indyjskie do celów rekreacyjnych i to do 2023 roku. Proponowana zmiana przepisów została już skonsultowana prawnie. Oznacza to, że Australijscy Zieloni mogą zalegalizować rekreacyjną marihuanę dla osób pełnoletnich, na terenie całego kraju.

W efekcie  będzie się to wiązało ze zmianą wszystkich dotychczasowych przepisów stanowych dotyczących kryminalizacji konopi indyjskich.

– Wszystkie przepisy stanowe kryminalizujące ich legalne używanie, posiadanie i sprzedaż mogą zostać unieważnione. W tym roku moglibyśmy zalegalizować konopie indyjskie w całym kraju! – napisał na Twitterze David Shoebridge, senator z Nowej Południowej Walii (NSW).

Australijscy Zieloni zapowiedzieli, że już pracują nad projektem ustawy o konopiach indyjskich, która ma być dostępna do konsultacji publicznych jeszcze w tym roku. Z ich perspektywy Australia ma konstytucyjną możliwość oraz przychylną władzę w celu tworzenia krajowego, legalnego rynku konopi indyjskich.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Według porady prawnej udzielonej Australijskim Zielonym, przez prof. Patricka Keyzera, prawnika zajmującego się prawami konstytucyjnymi i prawami człowieka, wynika, że Australia może zalegalizować konopie indyjskie na podstawie 51 artykułu konstytucji, który odnosi się do kwestii praw autorskich, patentów na wynalazki, projektów oraz znaków towarowych.

Źródło: https://www.forbes.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja