Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Rozpoczęła się masowa likwidacja plantacji konopi w Albanii. Choć to jeden z najbiedniejszych krajów w Europie, znajdują się tu największe uprawy konopi indyjskich pod gołym niebem. To ma się wkrótce zmienić.

Albania, która chce wstąpić do Unii Europejskiej, robi porządek z uprawami w kraju. Według oficjalnych danych w zeszłym roku zlikwidowano 75 proc. powierzchni plantacji w kraju.

Drugim, większym problemem, jest tranzyt heroiny i kokainy. Albania jest ważnym punktem na szlaku, a przemyt nadzorują lokalni gangsterzy, powiązani ze zorganizowanymi grupami przestępczymi z Ameryki Łacińskiej i Turcji. Do tej pory nie został jednak aresztowany żaden z bossów. Tajemnica poliszynela jest, że chronią ich wysoko postawieni politycy.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

W akcję włączyła się grecka policja. W miejscowości Lazarat, po albańskiej stronie granicy, zniszczono kilkanaście laboratoriów i aresztowano ponad 100 osób. Policja zabezpieczyła 70 ton haszyszu i 2 mln euro. To prawdopodobnie jednak niewielki ułamek problemu. Dowód? Na targu w Tiranie kilogram haszyszu nadal można kupić w tej samej cenie, co kilogram pomidorów.

 

Źródło: parkiet.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.