Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

O ile w Polsce trwa dyskusja nad podwyższeniem dopuszczalnego limitu THC w konopiach z 0,2 proc. do 0,3 proc., to nasi południowi sąsiedzi są niemal o krok od wprowadzenia limitu 1 proc! Projekt nowelizacji ustawy został już pozytywnie zaopiniowany przez czeskich parlamentarzystów i ma trafić do Senatu.

Wszystko wskazuje na to, że projekt zmian prawnych wejdzie w życie na początku 2022 r., jeśli pozytywnie zaopiniują go senatorowie. Do jego przeforsowania w parlamencie przyczyniła się szczególnie Czeska Partia Piratów.

O zmianach dotychczasowych uregulowań prawnych poinformował czeski Magazin Konopi:

 – Podniesienie limitu THC dla konopi z obecnych 0,3% do 1% to dobra wiadomość dla rolników, którzy nie będą już musieli martwić się, że ich legalnie zasiane rośliny staną się… produktem leczniczym. Posłowie zatwierdzili również zmianę w ocenie nalewek i ekstraktów z konopi indyjskich o zawartości do 1% THC, które nie będą już uważane za substancję uzależniającą –informuje Magazin Konopi.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Uwolnienie medycznej marihuany!

Oprócz podwyższenia limitu THC w roślinach konopi i otrzymywanych z nich produktów czescy parlamentarzyści zatwierdzili też uwolnienie rynku medycznej marihuany. Dotychczas nad Wełtawą mógł ją produkować tylko jeden podmiot.

Po wprowadzeniu nowych przepisów osoby prywatne będą mogły się ubiegać o licencję na uprawę konopi do celów medycznych. Otrzymanie licencji będzie umożliwiało nie tylko uprawę i produkcję, ale również dystrybucję medycznej marihuany.

Źródło: https://magazin-konopi.cz/

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja