Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Od trzech dekad dostarcza jedne z najlepszych nasion marihuany na rynku. Holenderski bank Sensi Seeds może się pochwalić naprawdę bogatą ofertą, najwyższej jakości pestek. Przyjrzyjmy się zatem tej firmie bliżej.

Geneza Sensi Seeds

Sensi Seeds zostało założone w 1985 roku przez Bena Dronkrsa, który jest jednym z pionierów konopnego przemysłu w Holandii. Wszystko zaczęło się od sklepu z ubraniami, który prowadził w Rotterdamie. Ben podróżował wtedy po krajach takich jak Turcja, Pakistan czy Afganistan po materiały, z których szyte były ubrania, które sprzedawał.

Oczywiście pierwszy kontakt z marihuaną Ben miał już kilka lat wcześniej, pierwszego jointa zapalił mając zaledwie 17 lat. Jednak dopiero w trakcie swoich podróży zaczął interesować się konopiami indyjskimi bardziej. Zaczął interesować się nie tylko samą marihuaną czy jej uprawą, ale także wykorzystaniem konopi w przemyśle włókienniczym.

Ben ze swoich podróży zaczął przywozić nasiona konopi, czasem również susz czy przetwory takie jak haszysz, które dostawał od lokalnych farmerów. Niedługo później nasiona te zaczął uprawiać w Holandii. W międzyczasie (w połowie lat 70-tych) w Amsterdamie, otworzył się pierwszy Coffee Shop.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Rozwój i popularność Sensi Seeds

W ciągu następnych kilku lat konopie zyskały na popularności. Holandia zaczęła iść ku temu by stać się europejską stolicą marihuany. Był to czas kiedy Ben zaczął interesować się poza samą uprawą również hodowlą konopi, czyli robieniem swoich własnych odmian i krzyżówek na podstawie nasion ze swojej kolekcji.

W tym czasie marihuana i konopie zaczęły odgrywać co raz większą rolę w życiu Bena, był on zafascynowany wszystkim związanym z tą rośliną. Ben w tym czasie podróżował po całym świecie po miejscach gdzie konopie odgrywały jakąkolwiek rolę w społeczeństwie – od używki po lekarstwo czy ubranie. Były to kraje takie jak Chiny, Indie i inne kraje Azjatyckie. Poznawał on znaczenie konopi i marihuany w różnych kulturach i religiach.

W 1980 roku z USA wraz z Samem Skunkmanem przybyły do Europy pierwsze, w tamtym okresie newschoolowe, ustabilizowane genetycznie odmiany – Haze i Skunk. Ben miał szczęście być jednym z niewielu szczęśliwców mających dostęp do tej niezwykłej i wyjątkowej jak na tamte czasy genetyki. Korzystając z tej możliwości, Ben uprawiał coraz więcej, zarówno pod względem mnogości odmian jak i ilości samych roślin. Został on kilkukrotnie aresztowany za uprawę oraz posiadanie marihuany.

Światowy sukces Sensi Seeds

Wszystko to sprawiło, że Sensi Seeds można dziś nazwać nie tylko pionierem, ale również liderem i to nie tylko w kontekście samych nasion marihuany, ale konopi pod niemal każdym względem. Trudno też znaleźć człowieka bardziej związanego z konopiami i bardziej zakręconego na ich punkcie jak Ben Dronkers. Niemal całe swoje życie poświęcił on tej roślinie za co należy mu się hołd i szacunek. Każdy grower i kolekcjoner nasion konopi powinien być mu wyjątkowo wdzięczny za wszystko co zrobił.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja