Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Alkohol + zioło to lubiana i popularna mieszanka. Ale co właściwie dzieje się w organizmie, gdy po skręcie napijemy się kilku głębszych? Jakie są wady i zalety takiego połączenia?

Odpowiedź znajdziemy w nowym video od asapSCIENCE. W skrócie wygląda to następująco:

  • Alkohol przyśpiesza i potęguje działanie THC – jego poziom we krwi podwaja się po kilku kieliszkach, czego dowiodły badania eksperymentalne. Dzieje się tak ponieważ alkohol rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia przepływ krwi, co pozwala na lepsze przyswajanie kannabinoidów.

marihuana alkohol

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
  • Marihuana może zmniejszać negatywny wpływ alkoholu na wątrobę. Etanol generuje stres oksydacyjny, czyli stan braku równowagi pomiędzy działaniem tlenu a zdolnością organizmu do detoksykacji i naprawy wyrządzonych szkód. CBD spowalnia ten proces, hamując rozwój stresu tlenowego, a tym samym chroni wątrobę.
  • Obie substancje zakłócają poziomy glutaminianu, który odpowiada za proces uczenia się. Połączenie tych dwóch może skutkować kłopotami z pamięcią.
Podoba ci się? Polub nas
  • Alkohol oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy powodując zmiany w komunikacji między komórkami nerwowymi. Dodatkowo, hamuje glutaminian – neuroprzekaźnik związany z pobudzeniem a zwiększa poziom neuroprzekaźnika GABA odpowiedzialnego za hamowanie przekaźnictwa gdy komórki nerwowe są zbyt aktywne (czyli po prostu uspokaja i usypia). W efekcie procesy przetwarzania informacji następują wolniej i wydłuża się czas reakcji.
  • THC, główny aktywny składnik konopi oddziałujący na receptory kannabinoidowe w mózgu pobudza je, powodując ich zwiększoną aktywność. Stąd bierze się np. pobudzona wyobraźnia.

alkohol i marihuana

  • Marihuana hamuje wymioty, co w przypadku stanu upojenia alkoholowego nie jest dobre. Dzięki właściwościom hamującym odruch wymiotny marihuanę przepisuje się pacjentom po chemioterapii czy cierpiącym na uporczywe nudności. Niestety wymioty są naturalnym sposobem organizmu na uniknięcie zatrucia alkoholem.

Więcej na ten temat znajdziecie w filmiku poniżej. Jesteśmy ciekawi, jakie są wasze doświadczenia?

Źródło: Brittney Sanger, herb.co

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. U mnie jest tak,że po Bongu alkohol (wódeczka) wchodzi jak woda i w ogóle nie działa. Za to blancik i piwerko powodują piękny haj????

Comments are closed.