Marihuana coraz bardziej popularna wśród seniorów

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Nie sanatoria, ani też uniwersytety trzeciego wieku tylko konopie indyjskie. Te cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób po 65 roku życia. Powód? Seniorzy doceniają właściwości lecznicze marihuany, a naukowcy uważają, że lekarze powinni za nimi podążać.

Seniorzy chcą po prostu pozbyć się swoich dolegliwości, złagodzić objawy takich schorzeń, jak zapalenie stawów czy choroba Parkinsona oraz przewlekłe bóle. Nowe badania wykazują, że liczba osób korzystających z marihuany rośnie szybciej u tych w wieku powyżej 65 lat.

– Starsi Amerykanie używają konopi indyjskich z wielu różnych powodów – powiedziała Hillary Lum, adiunkt medycyny na University of Colorado School of Medicine i współautorka badań. – Niektórzy używają ich do radzenia sobie z bólem, podczas gdy inni do leczenia depresji czy lęku – dodaje Lum.

Chcą jarać ale się wstydzą?

Badania opublikowane w czasopiśmie Drugs & Aging, wykazały jednak, że brak jest wystarczającej ilości przeprowadzonych w tej materii badań. Oprócz tego seniorzy napotykają na trudności w komunikacji z lekarzami i kojarzące się z konopiami fałszywe piętno uzależnienia.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

To często powstrzymuje osoby starsze przed korzystaniem z konopnych produktów.

Oprócz tego starsze osoby napotykają na wiele barier uniemożliwiających im zakup marihuany na rynku. Badacze przeprowadzili wywiady ze 136 osobami w wieku powyżej 60 lat w 13 hrabstwach w Kolorado, stwierdzając tym samym, że osoby starsze nie zawsze czują się komfortowo, prosząc lekarzy o pozwolenie na zakup marihuany.

– Powiedziałem mojemu lekarzowi, że używam tego na moje ramię i to był koniec naszej rozmowy. Nie chciał wiedzieć, dlaczego, nie chciał wiedzieć o efektach, nie chciał znać skutków ubocznych, nie chciał kompletnie nic wiedzieć – żalił się jeden z respondentów

Produkty z konopi indyjskich mogą być ważną alternatywną metodą leczenia dla mnóstwa osób starszych, które przyjmują wiele rodzajów leków, często mogących mieć dla nich nieprzyjemne i szkodliwe skutki uboczne.

– Z punktu widzenia lekarza badanie to wskazuje na potrzebę rozmawiania z pacjentami w sposób nieoceniający kwestii korzystania z konopi indyjskich – powiedział Hillary Lum. – Lekarze powinni również uczyć się o zagrożeniach i korzyściach związanych z konopiami indyjskimi oraz umieć skutecznie informować o tym swoich pacjentów – dodała.

Źródło: www.businessinsider.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja