Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Jak podają „Fakty” TVN, możliwe, że jeszcze w tym tygodniu uda się zarejestrować pierwszy preparat na bazie medycznej marihuany w Polsce. Marihuana medyczna została zalegalizowana blisko rok temu – niestety lek nadal nie jest dostepny w aptekach.  

Jak podaja „Fakty” TVN nie jest to jeszcze oficjalna informacja, ale udało się ją potwierdzić w dwóch źródłach. Pokrywa się to z informacjami uzyskanymi przez CannabisNews, o czym pisaliśmy we wrześniu. Zgodnie z informacją uzyskaną od przedstawiciela firmy Spektrum Cannabis, decyzja Urzędu miała zapaść w połowie października. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od Tomasza Witkowskiego (Spektrum Cannabis), iż nadal czekają na decyzję urzędu, która powinna zapaść do końca tego tygodnia.

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, iż Dr. Marek Bachański wrócił do pracy w centrum zdrowia dziecka. Lekarz, za leczenie dzieci medyczną marihuaną, został zwolniony 3 lata temu. Decyzją sądu został przywrócony do pracy w zeszłym roku – mimo to dyrekcja nie pozwoliła mu na kontakty z podopiecznymi. Po wygraniu kolejnej sprawy od kilku dni może znowu leczyć swoich pacjentów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Są to 2 niezwykle dobre informacje dla wszystkich pacjentów medycznej marihuany w Polsce. Doświadczenie każe nam, jednak, czekac na oficjalną decyzję Urzędu i stanowisko firmy Spektrum Cannabis. W momencie uzyskania takiej informacji przez naszą redakcję, podzielimy się nią na łamach naszego portalu.

źródło: TVN

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

2 KOMENTARZE

  1. Witam. Tyle pisze się o medycznej marihuanie a nie ma żadnego konkretnego artykulu na temat… jak to bedzie kiedy juz dostane na recepte marihuane to czy będę mógł prowadzić pojazdy zmechanizowane?wiadomym bedzie ze THC będzie w tym leku i nikt po godz nie wsiadzie za kolko Ale czy np na drugi dzień będzie można prowadzić auto? Przecież testery policyjne wykrywaja metabolity thc wiele dni wstecz A inne badania nawet do paru miesięcy…. proszę o rzetelną odp. Dzięki pozdrawiam

Comments are closed.