Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Marihuana medyczna działa, przede wszystkim, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Na łamach pisma European Journal of Internal Medicine została opublikowana praca zwracająca uwagę, iż szczególnie skuteczna jest u osób starszych z różnymi schorzeniami, w tym z nowotworami. Nie uzależnia i nie powoduje niepożądanych działań jak w przypadku opioidów.  

Izrael jest wiodącym krajem, jeżeli chodzi o leczenie oraz badania nad marihuana medyczną. Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer-Sheva oraz Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie przeprowadzili badanie wśród osób starszych, którzy zaczęli stosować marihuanę w celach medycznych. Badana grupa to 2 736 pacjentów w wieku 65 lat i starszych cierpiących głównie na przewlekłe bóle i choroby nowotworowe. Badani byli leczenie w wyspecjalizowanych klinikach. Wśród badanych byli również pacjenci cierpiący na chorobę Leśniowskiego-Crohna, chorobę Parkinsona, zespół stresu pourazowego czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.  

Już po sześciu miesiącach leczenia ponad 93% pacjentów oceniło, że nasilenie ich bólu zmniejszyło się z 8 do 4 punktów w skali od 0 do 10 a ich stan zdrowia się znacznie poprawił. Około 18% niemal całkowicie odstawiło leki opioidowe lub zmniejszyło ich dawkę. Prawie 60% chorych stwierdziło, iż jakość ich życia poprawiła się na „bardzo dobrą” lub „dobrą” ze „złej” lub „bardzo złej”

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Śledząc stan zdrowia pacjentów w wieku 65 lat i starszych przez sześć miesięcy wykazaliśmy, że terapia z użyciem medycznej marihuany w znacznym stopniu łagodzi ból i poprawia jakość życia seniorów przy występowaniu minimalnych działań niepożądanych – zaznaczył współautor badania, prof. Victor Novack .

Seniorzy stanowią spory procent pacjentów medycznej marihuany. W zależności od kraju jest to od 7% do 33%. Ta liczba stale rośnie.

Dzięki medycznej marihuanie, starsi pacjenci mogą znacznie zmniejszyć używanie silnych leków opioidowych a jedyne działania niepożądane to lekkie zawroty głowy(blisko 10%) oraz suchość w ustach (ok. 7%) u 10 proc. przyjmujących marihuanę) oraz suchość w ustach (ok. 7 proc.).

Źródło: ”http://www.rynekaptek.pl/”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja