Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Marihuana medyczna działa, przede wszystkim, przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Na łamach pisma European Journal of Internal Medicine została opublikowana praca zwracająca uwagę, iż szczególnie skuteczna jest u osób starszych z różnymi schorzeniami, w tym z nowotworami. Nie uzależnia i nie powoduje niepożądanych działań jak w przypadku opioidów.  

Izrael jest wiodącym krajem, jeżeli chodzi o leczenie oraz badania nad marihuana medyczną. Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer-Sheva oraz Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie przeprowadzili badanie wśród osób starszych, którzy zaczęli stosować marihuanę w celach medycznych. Badana grupa to 2 736 pacjentów w wieku 65 lat i starszych cierpiących głównie na przewlekłe bóle i choroby nowotworowe. Badani byli leczenie w wyspecjalizowanych klinikach. Wśród badanych byli również pacjenci cierpiący na chorobę Leśniowskiego-Crohna, chorobę Parkinsona, zespół stresu pourazowego czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego.  

Już po sześciu miesiącach leczenia ponad 93% pacjentów oceniło, że nasilenie ich bólu zmniejszyło się z 8 do 4 punktów w skali od 0 do 10 a ich stan zdrowia się znacznie poprawił. Około 18% niemal całkowicie odstawiło leki opioidowe lub zmniejszyło ich dawkę. Prawie 60% chorych stwierdziło, iż jakość ich życia poprawiła się na „bardzo dobrą” lub „dobrą” ze „złej” lub „bardzo złej”

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Śledząc stan zdrowia pacjentów w wieku 65 lat i starszych przez sześć miesięcy wykazaliśmy, że terapia z użyciem medycznej marihuany w znacznym stopniu łagodzi ból i poprawia jakość życia seniorów przy występowaniu minimalnych działań niepożądanych – zaznaczył współautor badania, prof. Victor Novack .

Seniorzy stanowią spory procent pacjentów medycznej marihuany. W zależności od kraju jest to od 7% do 33%. Ta liczba stale rośnie.

Dzięki medycznej marihuanie, starsi pacjenci mogą znacznie zmniejszyć używanie silnych leków opioidowych a jedyne działania niepożądane to lekkie zawroty głowy(blisko 10%) oraz suchość w ustach (ok. 7%) u 10 proc. przyjmujących marihuanę) oraz suchość w ustach (ok. 7 proc.).

Źródło: ”http://www.rynekaptek.pl/”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja