Marihuana w proszku: Kolejny hit?

3
sproszkowana marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Obecnie marihuana występuje w wielu formach. Możemy zakupić tradycyjne topkach, olejki, koncentraty, napoje, a nawet balsamy i kremy. Od teraz marihuana jest produkowana także w formie proszku.

Sproszkowana marihuana jest tworzona przy pomocy tej samej technologii co sproszkowane miksy napojów dla sportowców i alkohole, w celu umożliwienia wygodnego pakowania i długotrwałego przechowywania.

alkohol w proszku

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

W produkcji sproszkowanego alkoholu wykorzystuje się substancje chemiczne znane jako cyklodekstryny, żeby stworzyć wysoko skoncentrowane i rozpuszczalne w wodzie granulki. Cyklodekstryny są kolistymi strukturami molekuł cukru, które są znane ze zdolności do absorbowania innych związków chemicznych.

Działając jak molekularny magnes, cyklodekstryny wchłaniają inne molekuły i przejmują ich właściwości. Te molekuły mogą wchłonąć alkohol do 60% ich własnej wagi, ciągle pozostając w sproszkowanej formie, a rozpuszczają się dopiero po zmieszaniu ich z wodą.

Podoba ci się? Polub nas

Co ciekawe, ten sam proces odnosi się do THC. Eksperymenty ze związkami cyklodekstryny z THC dowodzą, że rozpuszczalność THC w wodzie zwiększa się ponad 1000 razy. Tak jak alkohol, THC i cyklodekstryna łączą się tworząc wysoko skoncentrowany proszek, który może być rozpuszczany w wodzie.

Pacjenci stosujący marihuanę medyczną często stają przed wyzwaniem jeśli chodzi o sposób przyjmowania konopi. Sproszkowana marihuana mogłaby potencjalnie dostarczyć im wygodnej, niewymagającej palenia alternatywy, aby umożliwić przyjmowanie wartościowych kannabinoidów, których potrzebują.

sproszkowana trawa

 

Geniusz sproszkowanej marihuany polega na tym, że może być ona połączona nie tylko z wodą. Przykładowo, można rozpuścić ją w takim napoju jaki tylko sobie wymarzysz, albo dodać ją do wypieków i innych kreacji kulinarnych.

Sproszkowana marihuana ciągle jeszcze raczkuje, ale naukowcy pracują nad doskonaleniem koncentracji i zastosowania proszku w celu zapewnienia jego skuteczności jako bezpiecznego środka w konsumpcji konopi.

Źródło: thestonerscookbook.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

3 KOMENTARZE

  1. składniki aktywne takie jak thc nie rozpuszcza sie w wodzie tylko w alkocholu lub tluszczy a ziolo w proszku to wole wysuszyc i skruszyc na proch a nie z woda co to kurwa za jebanie glupot

    • Eksperymenty ze związkami cyklodekstryny z THC dowodzą, że rozpuszczalność THC w wodzie zwiększa się ponad 1000 razy. Więc się rozpuszcza i to nie jebanie głupot.

    • Tetrahydrokannabinol (THC) – organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, izomer kannabidiolu i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach. Jest PRAKTYCZNIE NIEROZPUSZCZALNY W WODZIE, natomiast rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, np. alkoholu, tłuszczach.

      Co wcale nie znaczy, że jest nierozpuszczalny w ogóle.

Comments are closed.