Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Firma Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth, zgłosiła lek na bazie konopi do rejestracji w Polsce. Czy marihuana medyczna będzie niedługo faktycznie dostępna na półkach w Aptekach?

Jak już wspominaliśmy w tym materiale wideo, procedura rejestracji leku może potrwać około roku. Spectrum Cannabis informuje nas, iż rejestracja powinna potrwać maksymalnie do połowy września. Firma chce wprowadzić lek w formie suszu marihuany, następnie marihuanę medyczną w kapsułkach oraz olejkach.

Medyczna marihuana w Polsce

Spectrum Cannabis jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na taki krok. Do tej pory, żaden producent medycznej marihuany nie chciał wejść na nasz rynek z powodu niejasnych przepisów. Do tej pory z powodu niejasnych przepisów żaden producent leczniczej marihuany nie chciał wejść na nasz rynek.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Jednym z nich jest konieczność wystandaryzowania, czyli określenia, ile danej substancji czynnej znajduje się w określonej objętości ekstraktu z surowca i musi to być wynik powtarzalny – wyjaśnia prawniczka, Zuzanna Chromiec, prawniczka z kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński

Źródło: ”businessinsider.com.pl”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja