GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

W Polsce nadal toczy się dyskusja, a tymczasem legalizacja medycznej marihuany w RPA stała się faktem. Chorzy z Republiki Południowej Afryki mogą legalnie korzystać z dobrodziejstw natury.

Niebawem tamtejsze Ministerstwo Zdrowia ma opublikować wytyczne do produkcji medycznych odmian konopi indyjskich. Chorzy będą leczeni pod ścisłym nadzorem lekarza.

Członkowie Partii Wolności Inkatha nazwali zmianę prawa wielkim zwycięstwem oraz hołdem dla Mario Oriani-Ambrosini, który rozpoczął walkę o medyczną marihuanę w RPA i lobbował zmiany prawne aż do 2014 roku, gdy zmarł na raka płuc.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Choć Mario postulował zarówno legalizację medycznej, jak i rekreacyjnej marihuany, zdecydowaliśmy się usunąć z projektu ustawy wszystkie nielecznicze zastosowania, by mieć pewność, że uda się wprowadzić nowe prawo – mówi Narend Singh z Inkatha.

Legalizacja medycznej marihuany w RPA

– Produkcja musi być ukierunkowana na stworzenie taniego leku dla tych, którzy go potrzebują, nie na produkcję narkotyków dla bogatych – takimi słowami partia przekonywała do swojego projektu.

Quintin van Kerken podkreślił, że należy wyedukować lekarzy, zanim zaczną przepisywać medyczna marihuanę pacjentom. – Muszą oduczyć się wielu złych mitów, jeśli mają dobrze służyć pacjentom – powiedział.

Data publikacji wytycznych dla upraw medycznej marihuany nie jest jeszcze znana.

Źródło: ganjapreneur.com