GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

 

Po raz kolejny serwis Youtube cenzuruje informacyjne i edukacyjne materiały wideo. Tym razem spotkało to kanał WeedWeek, w którym pacjent medycznej marihuany opisywał lek, mówił na co choruje i w jaki sposób zdobył receptę.

Kanał WeedWeek, prowadzony przez Mopsa, jest programem informacyjnym, emitowanym w każdą środę o godzinie 16:20. Mimo luźnej i rozrywkowej formy, jego głównym zadaniem jest informacja oraz edukacja społeczeństwa.

W ostatnia środę studio nagraniowe odwiedził Mateusz – wolnokonopny aktywista ale przede wszystkim pacjent medycznej marihuany. Konopie medycznej pomagają mu w łagodzeniu objawów boreliozy, na którą choruje już kilka lat.  programem informacyjnym.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Chciałem jedynie pokazać światu, iż leczenie medyczną marihuana w Polsce jest możliwe. Maciej przyjechał specjalnie aż z Niemiec w celu nakręcenia tego kilkuminutowego wywiadu” – mówi Mops, prowadzący kanał WeedWeek oraz portal Cannabis News. – „Youtube argumentuje usunięcie filmu tym, że materiał miał służyć sprzedaży leków na receptę lub narkotyków. Nie przypominam sobie abym linkował Apteki czy ulicznych dilerów. To jest jakiś absurd” – kontynuuje prowadzący.

Podwójne standardy Youtube

Na serwisie Youtube istnieje cała masa treści patologicznych, promujących przemoc, alkohol czy najzwyklejszą głupotę. Dlaczego więc treści mające na celu edukację społeczeństwa są usuwane?

Nie jest to pierwszy raz kiedy ten serwis usuwa materiały i kanały związane z tematyka konopną. Rok temu taki los spotkał nasz kanał CannabisNewsTV, który na całe szczęście, po długiej walce, został przywrócony. Mamy nadzieję, iż uda się to również kanałowi WeedWeek a praca, czas i pieniądze twórców nie pójdą na marne.