Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Medyczna marihuana została zalegalizowana w listopadzie 2017 roku. Niestety, do teraz susz nie był dostępny aptekach. Z dniem dzisiejszym ma się to zmienić. Od 17.01.2019 roku pacjenci będą mogli kupić marihuanę medyczną w aptece.

Zgodnie z oficjalną informacją podaną przez firmę Spektrum Cannabis, pierwsze 7 kilogramów marihuany medycznej jest w Polsce i możną ja kupić już od dziś w aptekach. Jeden gram suszu ma kosztować ok.65 zł. Pacjenci nie będą mogli jednak kupić leku w aptece a jedynie zamówić go u aptekarza, który następnie sprowadzi lek z hurtowni. Marihuana medyczna sprowadzona przez Spektrum Cannabis ma zawierać 19% THC oraz mniej niż 1% CBD.

Firma Spektrum Cannabis jest pierwszą firmą, która uzyskała zgodę na import marihuany medycznej do Polski o czym pisaliśmy tutaj. Pierwsza partia suszu została sprowadzona z Kanady do Niemiec, gdzie czekała na zgodę na export do Polski. Po uzyskaniu “zielonego światła” pojawiła się finalnie u nas.Medyczna marihuana dostępna w aptekach

Konopie dla Polski z Danii?

„Pierwsza dostawa konopi medycznych realizowana przez Spółkę pochodzi z Kanady. Susz został przepakowany w zakładach działających w Niemczech. Docelowo źródłem surowca w Europie będą jednak zakłady SpectrumCannabis w Danii. Zlokalizowane tam uprawy niebawem osiągną spodziewaną gotowość. Szacowana wielkość  produkcji to 200 kg suszu tygodniowo” – mówi Tomasz Witkowski, przedstawiciel firmy Spektrum Cannabis.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Chociaż jest to bardzo dobra wiadomość dla Polskich pacjentów czekających na lek, nadal sprowadzany susz będzie stosunkowo drogi. Ten problem mógłby być bardzo łatwo rozwiązany poprzez zezwolenie na uprawę marihuany do celów medycznych w Polsce.

Według spółki w Polsce jest ok.300 tys osób, które wymagają leczenia marihuaną. Według Wolnych Konopi oraz danych naszego portalu, nawet 1 milion polaków mogłoby skorzystać z terapii medycznymi konopiami.

Marihuanę medyczna może przepisać lekarz każdej specjalizacji. W poniższym materiale poruszamy kwestię tego w jaki sposób zdobyć receptę na marihuanę medyczną:

Źródło: ”wyborcza”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja