Chile otwiera największą plantację marihuany w Ameryce Łacińskiej

0
największa legalna plantacja marihuany
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Największa farma medycznej marihuany w Ameryce Łacińskiej została oficjalnie otwarta we wtorek, co podkreśliło rosnącą akceptację dla terapeutycznego użycia wcześniej nielegalnej rośliny w tym regionie.

plantacja medycznej marihuany w Chile

Jak mówią organizatorzy, blisko siedmiotysięczna plantacja (dokładnie 6,900 drzewek) zlokalizowana w małym mieście Colbun, jakieś 275 kilometrów na południe od Santiago, pomoże w leczeniu około 4,000 pacjentów z całych Chile.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Ten projekt dołącza do działania mniejszej, eksperymentalnej plantacji umiejscowionej w sekretnej lokacji w stolicy, Santiago, i powstaje przy trwającej w kongresie Chile debacie na temat dekryminalizacji małych ilości marihuany dla własnego użytku i uprawy.

Ana Maria Gazmuri, przewodnicząca fundacji, która stoi za tym projektem powiedziała, że w tradycyjnie konserwatywnych Chile opinie dotyczące użycia marihuany podlegają ciągłym zmianom. „Ta farma pozwoli ludziom zobaczyć na własne oczy prawdę o tej roślinie, oraz jakie są możliwości jej użycia”, powiedziała agencji Reuters Gazmuri, gwiazda opery mydlanej z lat 80 i orędowniczka medycyny holistycznej.

plantacja medycznej marihuany w Colbun

Organizatorzy projektu mają nadzieję na zebranie 1.5 ton metrycznych (1.65 ton) marihuany między marcem a majem, pod nadzorem rządowej agencji rolniczej. Powiedzieli także gazecie La Tercera, że będą pracować z różnymi laboratoriami i uniwersytetami, aby rozwijać terapie oparte na marihuanie, które mogą pomóc pacjentom z chronicznym bólem, komplikacjami nowotworowymi i padaczkowymi, oraz innymi przypadłościami.

Podoba ci się? Polub nas

W 2013 roku Urugwaj zwrócił się w stronę pełnej legalizacji marihuany, co było pionierskim krokiem uważnie obserwowanym przez cały świat.

Listopadowy wyrok meksykańskiego sądu otworzył drzwi do ograniczonej, legalnej uprawy marihuany. Prezydent Kolumbii, Juan Manuel Santos, w grudniu podpisał dekret legalizujący medyczną marihuanę, który jak powiedział, nie osłabia rządowej walki z niedozwolonymi uprawami i handlem narkotykami.

marihuana w Chile

Gazmuri powiedziała, że niektórzy funkcjonariusze państwowi byli przeciwni inicjatywie, opóźniając jej zatwierdzenie i powodując ból głowy całej jej grupy. Dodała jednak, że pomimo konserwatywnej reputacji Chile, w czasie gdy centrolewicowy rząd naciskał na reformy dotyczące aborcji i jednopłciowych związków partnerskich, były widoczne znaki świadczące o zmianie nastawienia.

„Co do równości małżeńskiej, marihuany, aborcji – opinia większości jest za zagwarantowaniem tych praw”

powiedziała Gazmuri.

Źródło: reuters.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja