Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Testy na narkotyki. To coś, co budzi zrozumiałe uczucie lekkiego lęku u każdego miłośnika Mary Jane. I nie ma znaczenia to, że większość palaczy nigdy ich na oczy nie widziało i na szczęście nie zobaczy (choć może nieraz straszyli ich nimi ich rodzice). W poniższym artykule opiszemy wam najpierw wszystko co warto wiedzieć o dostępnych w naszym kraju narkotestach, a w dalszej części opiszemy jak one działają i… które z nich można oszukać.

Ceny narkotestów

Dostępne w naszym kraju testy na narkotyki może kupić w aptece każdy (także w tych internetowych, które z reguły mają dużo większy wybór tego typu asortymentu). Ich ceny zaczynają się od ok. 7 zł. Za najdroższe, jakie w tej chwili może nabyć zwykły Kowalski trzeba zapłacić niecałe 50 zł. Większość z nich to testy jednorazowego użytku, których cena waha się w przedziale 10-15 zł (zaznaczam, że są to ceny internetowe. W tradycyjnych aptekach najtańsze testy na narkotyki potrafią kosztować nawet trzykrotnie więcej!).

narkotesty

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Dostępność narkotestów

Jest całkiem prawdopodobne, że testów na narkotyki nie kupisz w pierwszej aptece, do której zajrzysz (albo do której zajrzą twoi rodzice, czy pracodawca). Zrobiłem mały rekonesans po mojej własnej okolicy, czyli centrum Krakowa. Odwiedziłem 6 najbliższych aptek. Tylko 4 z nich miały narkotesty aktualnie w swojej ofercie, jedynie w 2-óch miałem do wyboru więcej niż 1 będący w stanie wykryć Mary Jane. Można całkiem realnie założyć, że jeżeli jest problem z dostępnością tego typu testów w centrum jednego z największych polskich miast, to jeszcze trudniej będzie o nie w mniejszych miejscowościach.

W prawie wszystkich aptekach miałem wrażenie, że moje pytanie o możliwość kupna narkotestów zaowocowało… jakby to powiedzieć… zwiększonym zainteresowaniem moją osobą. Nie jest to przyjemne dla kupującego i do pytania się o narkotesty zniechęca – to dobrze, bo na moim miejscu mógł być czyjś pracodawca lub rodzic. Chociaż należy wziąć pod uwagę, że aptekarze mogli wziąć pod uwagę mój wygląd – relatywnie młody wiek i dłuższe włosy. Jeśli pytanie o narkotesty padłoby z ust kogoś, kto wygląda na „poczciwego ojca rodziny” być może zostałoby zupełnie inaczej przyjęte.

Reakcja aptekarzy świadczy też o tym, że nieczęsto któryś z klientów pyta ich o narkotesty. Tylko w jednej aptece sprzedawca od razu, gdy padło moje pytanie wiedział, którą szufladę otworzyć (w innym punkcie usłyszałem, że: „To się sprzedaje raz na pół roku”).

narkotesty

Przykładowe popularne narkotesty

Większość z nich możecie zobaczyć na zdjęciach w tym artykule. Nie będę tu każdego z osobna dokładnie opisywać, zamieszczę jedynie linki, gdzie o każdym będziecie mogli szczegółowo poczytać (apteki do których prowadzą linki wybrane zostały metodą chybił-trafił): Domowe laboratorium – multitest (mocz), NarkoDiag Multitwist (multitest, ślina), Domowe laboratorium – test narkotykowy ze śliny, THC Strip (mocz).

Czy każdy będzie w stanie poprawnie wykonać badanie aptecznym narkotestem?

Pomimo gorących zapewnień producentów o prostocie użytkowania ich produktów, wcale tak nie jest. Osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z tego typu rzeczami może mieć pewne problemy ze zrozumieniem instrukcji obsługi niektórych z nich, a przez to z poprawnym wykonaniem narkotestu.

Skuteczność aptecznych narkotestów

Pozwolę sobie przytoczyć pewien komentarz: „Testy są świetne! Wróciłem do domu w stanie mocno wskazującym…bardzo mocno. Nie wiedziałem co się wokół mnie dzieje , a tu czeka na mnie test. Myślę sobie, że po mnie. Cały czas śmiejąc się ze wszystkiego, olałem pół łazienki i oczywiście trochę moczu dla testu. Jakie było moje zdziwienie, że wynik był negatywny. Serdecznie polecam”. Recenzent przypuszczalnie trochę przesadził z tym stanem „mocno wskazującym”. Niemniej prawda jest taka, że dostępne dla zwykłego śmiertelnika narkotesty nijak się mają do tych, którymi dysponuje policja. O ich wysokiej skuteczności są przekonani przede wszystkim ci, którzy nie kupują ich dla siebie (i dobrze). Nie należy tego nadinterpretować – to nie znaczy, że taki narkotest-zabawka nie wykryje THC w waszym organizmie. Oznacza to jedynie, że macie realną szansę na to.

narkotesty

Warto jeszcze dodać, że w przypadku np. sprawy sądowej z pracodawcą, który nas zwolnił za przyjście do pracy „na haju” wynik takiego aptecznego narkotestu może zostać podważony przez sprawnego adwokata. W każdym razie dla żadnego sądu nie będzie on miał takiej wartości dowodowej, jaką ma badanie krwi zarządzone przez policję.

Testy na narkotyki stosowane przez policję

Zwróciliśmy się do kilku wojewódzkich komend z prośbą o udostępnienie informacji o narkotestach używanych przez policję. Niestety albo nie dostaliśmy w ogóle odpowiedzi, albo też stanowczo odmówiono nam tej informacji.

Jak długo marihuana jest wykrywalna w naszej krwi przez narkotesty?

Z Mary Jane jest ten problem, że niestety jest jednym z narkotyków, które najdłużej…

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja