NASA znajduje zioło w kosmosie?

1
slady thc na meteorycie
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Astrofizycy z Uniwersystetu Hawajskiego odkryli ślady THC na meteorycie znalezionym na pustyni Nevada w 2010 roku. Naukowcy badali odłamki w poszukiwaniu mikroorganizmów i odkryli THC – składnik wielu roślin, znany jednak głównie jako aktywny składnik konopi.

Odkrycie to może mieć ogromne znaczenie dla astrobiologii. Jeśli okaże się, że substancje chemiczne, które wpływają na pracę mózgu człowieka i zmieniają jego sposób postrzegania rzeczy, samopoczucie czy świadomość mają swoje źródło w przestrzeni kosmicznej, jaki wpływ na formowanie się gatunku ludzkiego i życia na ziemi miały zderzenia komet?

Tetrahydrokannabinol (THC) to substancja odkryta w 1964 przez izraelskiego naukowca Raphaela Mechoulama. To właśnie ta substancja odpowiada za uczucie ‘haju’ po paleniu marihuany. Przypisuje się jej również właściwości medyczne – łagodzi bóle i nudności, pomaga w leczeniu depresji. Trwają badania nad zastosowaniem marihuany w leczeniu nowotworów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Warto przypomnieć, że już w 2009 roku naukowcy z Meksyku również odkryli ślady THC na na odłamkach meteorytu, ale zaprzestano dalszych badań ze względu na „kontrowersyjny charakter odkrycia”.

Źródło: The Single Seed Centre

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. Jak to możliwe ? To proste , któryś z badaczy najpierw kręcił jointa , śladowe ilości z paluchów „przeszły” na obiekt badany 😛

Comments are closed.