Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Nasiona konopi indyjskich zostaną wysłane w kosmos aby zobaczyć jaki wpływ ma na ich rozwój grawitacja, a w zasadzie jej brak.

Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, nasiona konopi indyjskich już są na stacji kosmicznej i zaczynają kiełkować. Zostały wysłane na pokładzie SpaceX w ubiegłą sobotę.

Naukowcy będą przyglądać się, jak konopie zachowują się w warunkach nieważkości czy mikrograwitacji. Może to dać dać botanikom wskazówki, jaki wpływ ma na rośliny stres spowodowany grawitacją. Tak, rośliny, podobnie jak my, również się stresują:).  

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Badania zostaną przeprowadzone przez Space Tango, firmę zajmującą się badaniami kosmicznymi, która podobny eksperyment przeprowadziła dla Budweisera. W tym przypadku chodziło o jęczmień.

„Zrozumienie, w jaki sposób rośliny reagują w środowisku, w którym usuwa się tradycyjny stres grawitacyjny, może dostarczyć nowych informacji na temat adaptacji rośliny do otoczenia” – powiedział Joe Chappell, farmaceuta z University of Kentucky.
“Mikrograwitacja może ujawnić funkcje biologiczne, które nie są oczywiste na Ziemi” – dodaje.

Początkowo zaplanowany start na piątek został przesunięty na sobotę i na dzień dzisiejszy nic nam nie wiadomo aby miał on napotkać jakiekolwiek trudności.

Roślinki będą się rozwijać z dala od “matki ziemi” przez okres 6 tygodniu a wyniki badań będą ogólnodostępne, gdyż mogą one przyczynić się do rozwoju biomedycznego zastosowania CBD.

Skoro ziemia jest zbędna konopi indyjskiej do rozwoju(hydro) to może i grawitacja jest zbędna 🙂

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja