Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To założony przez Arjana Roskama we wczesnych latach 90-tych bank nasion marihuany. Aktualnie Green House Seeds jest jednym z największych i najbardziej znanych seedbanków na całym świecie. Jak powstał Green House Seeds?

Początki Green House Seeds

Neville Shoenmaker w 1991 roku sprzedał założony przez siebie The Seed Bank Of Holland Benowi Dronkersowi – właścicielowi Sensi Seeds, by niedługo później wraz z Arjanem Roskamem oficjalnie założyć Green House Seeds Company. Arjan był wtedy właścicielem Coffeshopu „Green House” (otwartego w 1992 roku), growerem i początkującym breederem – pierwsze nasiona konopi zaczął robić już 1985 roku.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Nevilla w tworzeniu wyjątkowych odmian i biznesowemu zmysłowi Arjana, Green House Seeds szybko stał się jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych seedbanków w Europie i na świecie.

Sprzedaż udziałów, rozłam i rywalizacja

W 1998 Nevill sprzedał swoje udziały w Green House Seeds by skupić się na swoich innych projektach. Taki stan rzeczy nie przeszkodził Arjanowi, który chciał dalej kontynuować swoją wizję, dzięki czemu GHS mimo odejścia Nevila dalej prężnie się rozwijał. Neville natomiast zaczął skupiać się na projekcie, którego celem była legalizacja medycznej marihuany w Australii – skąd pochodził.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Shantibaba (obecnie CBD Crew oraz Mr.Nice Seeds) w 1995 poznał się z Arjanem, który zatrudnił go, jak twierdzi Arjan, jedynie w celu podlewania jego roślin oraz dbania o sprzedaż w Green House Seeds.

Shantibaba współpracował z Arjanem przez kilka lat, posiadał 25% udziałów GHS.  Było to na samym początku, w czasach gdy Green House Seeds dopiero rozwijało skrzydła. Niestety Arjan i Shantibaba nie rozeszli się dość pokojowo i do dziś rywalizują ze sobą.

Jak utrzymuje Arjan, Shantibaba został wyrzucony z GHS ponieważ kradł klony, a tym samym genetykę jaka była w rękach Green House Seeds. Podobno skradzione klony Shantibaba wywiózł do Szwajcarii, gdzie powstawały później nasiona spod szyldu Mr. Nice Seeds.

Odmiany Green House Seeds

Odmiany marihuany takie jak Super Lemon Haze, Hawaiian Snow, Big Bang czy El Nino na stałe zapisały się w historii. Odmiany te mają na swoich kontach niezliczone ilości wygranych nagród na konkursach takich jak Cannabis Cup, odbywający się w Amsterdamie. W katalogu GHS każdy grower znajdzie odmianę idealną dla jego potrzeb.

W ofercie GHS nie brakuje również odmian marihuany o właściwościach medycznych.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja