Nietypowe żniwa w Lublinie

0
To był wyjątkowy i dostępny dla każdego zbiór konopnych plonów. Mowa o nietypowych żniwach w Lublinie, na które przyjść mógł każdy i zebrać tylko konopi ile chciał. Mało tego, uczestnicy tych wyjątkowych żniw mieli do użytku sekatory i torby, w których mogli zabrać do domu plony. 
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To był wyjątkowy i dostępny dla każdego zbiór konopnych plonów. Mowa o nietypowych żniwach w Lublinie, na które przyjść mógł każdy i zebrać tyle konopi ile chciał. Mało tego, uczestnicy tych wyjątkowych żniw mieli do użytku sekatory i torby, w których mogli zabrać do domu plony. 

Pole konopi w Lublinie

Aby zrozumieć jak doszło do tych nietypowych, konopnych żniw należy cofnąć się trochę w czasie. Nie tyle co do momentu, kiedy na polu w Lublinie posiano nasiona konopi, ale jeszcze trochę wcześniej.

Pole, na którym teraz rosną konopie i wszyscy zainteresowani mogli zbierać z niego plony bez ograniczeń, znajduje się pomiędzy osiedlem bloków na ul. Jantarowej w Lublinie. Należy do rolnika, który wcześniej uprawiał na nim zboże. 

Co roku, pomiędzy blokami, na przełomie lata odbywały się żniwa. Po polu kursował kombajn. Pole od rolnika chciał usilnie odkupić deweloper, który miał ambitne plany rozbudowy kolejnego osiedla mieszkaniowego. 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Rolnik jednak się na sprzedaż nieruchomości nie zgodził. Rok temu jednak zdecydował się wydzierżawić ziemię firmie, która zdecydowała się polu posiać konopie włókniste.

Konopie dla każdego

Konopna firma już drugi rok z rządu sieje pomiędzy blokami przy ul. Jantarowej konopie włókniste. Wydzierżawiony teren traktuję jako pole marketingowe. 

Drugi rok z rzędu rozdaje posiane wcześniej plony za darmo wszystkim chętnym. Konopne żniwa za każdym razem cieszą się dużym zainteresowaniem. Oczywiście są to konopi w pełni legalne ze śladowymi ilościami THC, nie przekraczającymi 0,3 proc. Informuje o tym tabliczka postawiona przy konopnym polu.

Co można zrobić z konopi?

Konopie włókniste, zwane konopiami siewnymi od dawna mają szerokie zastosowanie. Poczynając od przemysłu włókienniczego, przez kosmetyczny, spożywczy, a nawet paliwowy. 

Jednak ci, którzy zbierali je podczas nietypowych żniw w Lublinie mieli pomysły na domowe wykorzystanie plonów. Nie brakowało takich, którzy chcieli je po prostu palić, inni z kolei ususzyć i pić zimą konopna herbatę, jak również tych, którzy z konopi zaplanowali zrobić nalewki, równie zdrowe jak herbata i rozgrzewające zimą.

Foto: https://www.facebook.com/hemplabltd
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja