Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Niedawno Spectrum Cannabis zapowiedziało, iż w ciągu najbliższych dni złoży wniosek o rejestrację nowej odmiany marihuany medycznej. Nowa ‘odmiana’ medycznej marihuany ma mieć mniejsze stężenie niż Red No.2.

Dotychczas kanadyjska spółka jako jedyna uzyskała zgodę na sprowadzenie marihuany medycznej do Polski. Dostępny w aptekach produkt Red No.2 to Lemon Skunk o stężeniu 19% THC i mniej niż 1% CBD. Stosunkowo wysoka zawartość THC nie odpowiada wszystkim pacjentom, głównie dzieciom z chorobami neurologicznymi – mówił dr.Marek Bachański w niedawnym wywiadzie dla Polityki.

Lekarstwo czy używka?

Na początku marca Spectrum Cannabis zapowiedziało sprowadzenie kolejnych 15 kg Red No.2 do Polski. Pierwsza partia (7kg) wyprzedała się w zaledwie kilka dni. W niektórych środowiskach powszechne jest zdanie, iż dostępność marihuany medycznej z tak wysokim stężeniem THC “wprowadziło tylnymi drzwiami miękkie narkotyki do aptek”.

Świetnie odniósł się do tego Jędrzej Sadowski ze stowarzyszenia Wolne Konopie:“Po pierwsze, całkowicie legalnie można kupić w aptece, zarówno na receptę jak i bez (i nie tylko w aptece), różne groźne dla zdrowia substancje. O wiele groźniejsze niż medyczna marihuana.”

Problemem jest tutaj ustawodawstwo i procedury utrudniające wprowadzenie szerszej gamy produktów do sprzedaży o czym możecie przeczytać na stronie Wolnych Konopi.

Polacy chcą CBD

Dostępny w aptekach susz ma bardzo szerokie spektrum zastosowań co potwierdzają wyniki sprzedaży Red No.2 w Niemczech. Wysokie stężenie psychoaktywnego THC jest niezbędne w wielu schorzeniach, szczególnie zważając na fakt budowania tolerancji  u pacjentów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Jednak przedstawiciele Spectrum Cannabis są otwarci na sugestie Polaków i w ciągu kilku tygodniu ma zostać złożony wniosek o rejestrację produktu o stosunku THC do CBD 1:1. Dokładnie susz ma posiadać 10% THC i 9% CBD. Do końca roku 2019 mają się pojawić 2 nowe produkty w naszych aptekach

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja