Oregon zarabia miliony na marihuanie rekreacyjnej

0
Oregon zarabia miliony na legalizacji marihuany rekreacyjnej
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Oregon zyskuje 40,2 miliona dolarów z tytułu podatków od sprzedaży marihuany w pierwszych 9 miesiącach 2016 roku.

Do końca września 2016 stan Oregon odnotował wpływ 40,2 miliona dolarów z tytułu podatku od sprzedaży marihuany, co jest kwotą prawie dwukrotnie wyższą niż początkowo szacowana przez analityków.

sprzedaż marihuany w Stanach ZjednoczonychW sierpniu Urząd Podatkowy stanu Oregon raportował wpływ 25,5 miliona dolarów z tego tytułu za pierwsze 7 miesięcy roku, co daje 3,64 miliona dolarów na każdy z tych miesięcy.  Nowe dane podnoszą tę kwotę do 4,46 miliona dolarów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie Oregon została zalegalizowana od 1 października 2015 roku. W styczniu 2016 w ramach fazy wstępnej apteki wydające marihuanę medyczną rozpoczęły sprzedaż marihuany rekreacyjnej z 25% podatkiem i podatek ten zostanie utrzymany do końca 2016 roku. Licencjonowani sprzedawcy marihuany rekreacyjnej sprzedają ją z 17% podatkiem.

Podoba ci się? Polub nas

Wiele z miast i hrabstw w stanie Oregon w listopadzie weźmie udział w głosowaniu nad wprowadzeniem 3% podatku od sprzedaży marihuany, inne natomiast nad wycofaniem się z programu legalnej sprzedaży marihuany w stanie Oregon.

dochód ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej

Opracowanie Fundacji Podatkowej opublikowane w maju 2016 szacuje, że Stany Zjednoczone w efekcie niezalegalizowania sprzedaży marihuany tracą miliardy dolarów z tytułu podatków.

Wyborcy w 9 stanach będą w listopadzie głosować nad rozszerzeniem dostępu do marihuany.

Źródło: ktvl.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja