Oto Amylea, najmłodsza pacjentka świata leczona marihuaną medyczną

0
marihuana medyczna
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Amylea Nuñez ma zaledwie 3 miesiące i z powodu gwałtownych ataków padaczkowych przebywa w szpitalu w Kolorado. Jest najmłodszym na świecie małym pacjentem leczonym olejkiem CBD.

amylea nunez

Krótko po urodzeniu dziewczynka najpierw przestała się ruszać, po to by wkrótce doświadczać gwałtownych ataków padaczkowych – najpierw co kilka godzin, aż wreszcie co ok 30 minut. Ataki były przerażająco długie – po jednym, trwającym ponad godzinę, serce dziewczynki na moment przestało pracować. Wylądowała w szpitalu w Kolorado.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Po kilku bezskutecznych próbach zatrzymania ataków lekami przepisywanymi przez lekarzy-specjalistów zdesperowani rodzice dziewczynki postanowili sami znaleźć lekarstwo. Tak trafili na olejek „Charlotte’s Web”, który dzięki wysokiej zawartości CBD ma być skuteczny w leczeniu objawów epilepsji. Postanowili spróbować.

Amylea Nuñez i jej rodzina

Początkowo szpital nie wyraził zgody na przyjmowanie olejku przez małą pacjentkę, ale determinacja rodziców przyniosła pożądany efekt. Dziewczynce wolno przyjmować dwie dawki oleju dziennie, choć nie jest on przepisywany przez personel szpitala. Dyrekcja podkreśla, że żaden z pracujących tam lekarzy nie przepisuje leków na bazie konopi, ale szpital popiera badania nad ich potencjalnie leczniczym wpływem.

Źródło: Chuck Ludley, greenrushdaily.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja